Розкол в Православній церкві в Україні подолано, - ієрарх ПЦУ (ВІДЕО)Розкол у православній церкві, який існував з 1992 року, подолано. Нині розкол існує тільки у мізках.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив ієрарх Православної церкви України, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко),- повідомляє Християнський портал КІРІОС.

Ієрарх ПЦУ, коментуючи перехід громад УПЦ МП до Православної церкви України, зауважив, що цей процес триває. Він розповів, що до нього звернулося багато священиків, які хочуть приєднатися до ПЦУ, а головне, наголосив владика, таке бажання є у вірян.

Митрополит додав, що ніхто нині ще не знає, якою буде процедура переходу до ПЦУ, оскільки ще немає юридично оформленої Київської митрополії Православної церкви України, немає ні статутів, ні єпархій, ні єпископів, які керуватимуть ними, тощо. «Немає юридичної основи, тому говорити про масовий перехід не можемо», – зазначив він.

Митрополит Олександр (Драбинко), відповідаючи на запитання, про що свідчить перехід парафій від УПЦ МП до ПЦУ – про об’єднання чи про розкол, – заявив: «Розкол в Українській церкві, який існував з 1992 року, подолано. Розколу немає на сьогодні в Україні. Розкол є тільки у мізках».

Що ж до ймовірності отримання Українською церквою статусу патріархії, ієрарх ПЦУ наголосив, що Православна церква в Україні ніколи не була патріархією, а була митрополією.

«Колись, якщо це буде потрібно й богоугодно, це трапиться, але на сьогодні ми маємо своє місце у диптиху православних церков. Ми зайняли своє статусне місце серед помісних православних церков – 15-те. І патріархія це, архієпископія – абсолютно жодного значення немає. Ми – помісна Українська православна церква, рівна церква-сестра у диптиху православних церков», – наголосив митрополит Олександр (Драбинко).

Нагадаємо, 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій офіційно підписав томос для Православної церкви України.

Наступного дня, 6 січня, Вселенський патріарх Варфоломій офіційно вручив підписаний томос для Православної церкви України митрополиту Епіфанію.

9 січня у Стамбулі всі члени Синоду Вселенського Патріархату підписали томос про автокефалію української церкви.

Додамо, за інформацією станом на 6 січня 2019 року, понад 40 громад Московського патріархату перейшли до Православної церкви України. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/01/09/iierarh_ptsu_zayavyv_pro_podolannya_pravoslavnogo_tserkovnogo_rozkolu_v_1484881

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ