Громаду села Стінка Бучацького району прийняли до Помісної Української церкви. Відповідний указ архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор підписав 4 лютого,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Т1 Новини.

Відомо, що підтримали перехід понад 600 жителів. Наразі ж у селі готуються до недільних зборів. Люди побоюються, можливі провокації.

Вже десята релігійна громада області перейшла до Помісної церкви. Парафія храму Різдва Пресвятої Богородиці села Стінка - вже третя в Бучацькому районі, яка ухвалила рішення про перехід з УПЦ Московського патріархату до єдиної Помісної Української Церкви. У громаді кажуть, більшість мешканців висловились за приєднання до єдиної Помісної Української Церкви. "При обході населення було 613, зараз ще люди звертались до депутатів, до ініціативної групи. Ще декілька десятків готові підтримали, просто у цей час вони не були вдома і до них просто не дійшла наша ініціативна група. Це за перехід. Лише 2 проти переходу", каже житель села Володимир Бучинський. Володимир каже, наразі конфліктів у громаді немає, проте зазначають, що прихильники Московського патріархату намагаються обманом переманити вірян на свою сторону.

Наразі ж у громаді готуються до зборів, які планують провести на території храму. Люди зазначають, питання переходу хочуть вирішити мирно. Підтримує їх і Владика Нестор.

Зазначимо, що раніше до Православної Церкви України приєдналися парафії Суража, Радошівки, Брикова, Онишківців і Кордишева Шумського району, Гніздичного на Збаражчині та Розтоків на Кременеччині, а також дві парафії у Трибухівцях Бучацького району.