Епіфаній: в ієрархів Російської православної церкви України немає бажання вести діалогГлава Православної церкви України митрополит Епіфаній в інтерв'ю журналу Новое Время назвав три ключові завдання, які ставить перед собою.

"Перше - зберегти єдність, яка була задекларована на Об'єднавчому соборі. Друга - звернути особливу увагу на освіту. Оскільки я був ректором, для мене це питання дуже важливе: освіта - наше майбутнє. Третє завдання - це молодь, яку ми повинні залучити до церкви. Але без духовної освіти, в цілому без розвитку освіти ми не зможемо цього зробити", - заявив глава ПЦУ.

Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній розповів, що після Об'єднавчого собору і отримання ПЦУ томосу жодного разу не спілкувався із представниками вищого духовенства з УПЦ МП.

"Після об'єднавчого Собору і отримання томосу я ні разу не перетинався з ієрархами і духовенством вже Російської православної церкви України. Тобто в них немає бажання вести діалог, немає аргументів. Але я готовий до спілкування, готовий знаходити час для діалогу про єднання всіх православних у єдину церкву. Однак з їхнього боку, очевидно, такого бажання немає", - заявив він.

Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній розповів, що відчув після свого обрання на Об'єднавчому соборі.

"Яке у мене було відчуття? З'явилося відчуття відповідальності. Тому що в історії не було таких прецедентів: об'єдналися Київський патріархат, Українська автокефальна православна церква і частково Московський патріархат. Це різні люди, яких потрібно об'єднати, направити на шлях розвитку. І тому тут потрібно приймати складні рішення і нести особисту відповідальність. Радити можуть інші, але приймати рішення потрібно мені. І відповідати мені як керівнику", - описав митрополит Епіфаній свої емоції після обрання

Він стверджує, що ніколи не прагнув зайняти цей важливий пост і його навіть запитували про те, чому він не веде агітацію і не намагається переконати людей, що він його гідний. При цьому у першому турі він отримав 42% голосів, а у другому за нього проголосували більше 50% учасників Об'єднавчого собору.

Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній в інтерв'ю журналу Новое Время розповів про особисті якості президента України Петра Порошенка.

Він відзначив наполегливість глави держави. За словами митрополита Епіфанія, якщо у Порошенка є певна мета, він доводить справу до кінця.

Глава ПЦУ також розповів про дипломатичні здібності президента, через які він сам намагається брати з нього приклад.

"Коли він взявся за питання церкви і зустрівся вперше у квітні 2018-го зі Вселенським патріархом, багато хто сумнівався [в успіху ідеї отримати томос]. Але у Петра Олексійовича харизма дипломатично переконувати людей. Ми бачимо це не лише в церковному питанні, але і в цілому. У нього є ці дипломатичні здібності: об'єднувати людей, доводити їм, що це необхідно і чому необхідно. І тому він і для мене став певним зразком керівника. В нього є природні здібності, які він розвиває, вдосконалює", - розповів митрополит.

Характеризуючи президента, глава ПЦУ зазначив, що "можна говорити про якісь помилки, але всі ми помиляємося". На уточнююче запитання, що саме він вважає помилками Порошенка, митрополит Епіфаній не став відповідати.

"Я б не хотів критикувати. Він зробив те, що міг зробити в таких складних умовах", - заявив він, назвавши головною заслугою президента збереження української держави. Водночас глава ПЦУ сказав, що, на його думку, у президента Порошенка не вийшло подолати корупцію.

 Митрополит Епіфаній також розповів, що вважає Петра Порошенка "глибоко віруючою" людиною.

"Коли спілкуєшся з ним, це відчутно - він покладає свої надії на Бога. І це видно в багатьох проявах - з того, як він бере участь у богослужінні і приступає до причастя. Це було під час богослужіння, коли ми вперше правили спільну літургію зі Вселенським патріархом, - Петро Олексійович причащався, сповідався", - сказав глава ПЦУ.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року у Софії Київській відбувся Об'єднавчий собор, на якому обрали предстоятеля єдиної Української православної церкви - митрополита Епіфанія (Думенко).

В Об'єднавчому соборі зі створення помісної церкви брали участь два представника УПЦ Московського патріархату - митрополит Вінницький і Барський Симеон та митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко). 
Коментуючи участь своїх ієрархів у Соборі Московський патріархат в Україні заявив, що обидва митрополити перейшли в розкол і в диптиху канонічних єпископів України вони більше не значаться. Також Московський патріархат заявив про невизнання рішень, які були прийняті на Об'єднавчому соборі.

 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію для Православної церкви України. 6 січня він офіційно вручив підписаний томос для Православної церкви України предстоятелю ПЦУ. 7 січня митрополит Епіфаній і президент Петро Порошенко принесли сувій томосу на Різдвяну літургію в Софійський собор.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на nvua

 

 

Хорватія на море