Митр. Епіфаній вперше після інтронізації прибув на Буковину – зустрічали рушниками і караваєм (ВІДЕО)Буковина – мала батьківщина предстоятеля Православної Церкви України

Розпоряджатися церковним майном має право громада, а не священнослужителі храму. Саме парафіяни повинні вирішувати – залишатися у підпорядкуванні Московського Патріархату чи приєднатися до Помісної Церкви. Так роз'яснив ситуацію Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній після богослужіння у Чернівцях.

"Ті провокації, на які очікують особливо наші північні сусіди – вони всі, аби скомпрометувати цю добру ідею. І ми бачимо великий запит українського суспільства до єднання. Церква дала добрий сигнал того, що українці можуть єднатися. Якщо громада більшістю голосів ухвалила рішення про перехід, про зміну релігійного центру, вона може звернутися до ієрарха. І, отримавши дозвіл і указ, що вона належить до єдиної помісної Православної Церкви, отримати право на юридичну реєстрацію", – пояснив митрополит Київський та всієї України.

До Чернівців предстоятель Православної Церкви прибув уперше після інтронізації. Буковина – його мала батьківщина.

Епіфаній відправив богослужіння у храмі Святої Параскеви Сербської. Перед цим тисячі вірян зібралися на площі, щоб зустріти земляка. Люди утворили живий коридор, прикрасивши домашніми оберегами – рушниками, які привезли з дому,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на 5канал.

Із почестями предстоятеля ПЦУ зустрічали також владники та духовенство. Присутні відзначили, що переживають історичну мить становлення Української Церкви. Митрополит Епіфаній вкотре наголосив, що процес об'єднання Української Церкви – незворотній, бо саме цього найбільше потребують православні віряни.

"Величний день сьогодні. Нарешті ми дочекались своєї церкви, дочекались свого митрополита. І вже ніхто нам не буде казати, що ми не ті, що ми не канонічні, що ми чужинці, що нас треба перехрещувати. Напевно, когось іншого треба перехрещувати. І вже нарешті зустрічаємо нашого Буковинського українського митрополита. Наш земляк, це дуже велично!" – каже вірянка ПЦУ Галина Тарко. 

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ