ПЦУ на Рівненщині прийняла ще п’ять релігійних громад УПЦ МП17 лютого рішення про перехід під юрисдикцію Православної церкви України на Рівненщині прийняли ще п’ять релігійних громад УПЦ МП,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на rivnenews.

Зокрема, в Дубровицькому районі у селі Орв’яниця під час зборів громади Свято-Троїцької парафії таке рішення було прийнято одноголосно. Крім того, в результаті попереднього опитування, за перехід до ПЦУ проголосували 866 жителів села, 6 – проти.

Також, у Костопільському районі перехід із УПЦ МП до ПЦУ підтримала Свято – Петро – Павлівська громада села Постійне Костопільського району.

Одноголосно під час зборів Свято-Різдво-Богородичної громади прийняли рішення про перехід до Православної церкви України і у селі Велика Городниця на Млинівщині.

Лідером з переходу релігійних громад до ПЦУ є Здолбунівський район. Сьогодні там ще дві громади підтримали рішення про перехід із УПЦ МП до Православної церкви України.

Так, у селі Будераж за це рішення під час зборів Свято-Покровської парафії проголосували 89 чоловік, проти-3, утримались-1.

А у селі Коршів на зборах Іоана-Богословської релігійної громади за перехід – 39 голосів, утрималися-4.

Наразі, процес переходу парафій із УПЦ МП під юрисдикцію Православної церкви України на Рівненщині триває і налічує вже близько трьох десятків релігійних громад, що вирішили перейти до української церкви.

Також 16 лютого рішення про перехід під юрисдикцію Православної церкви України прийняла релігійна громада Свято-Покровської парафії УПЦ МП села Курозвани Гощанського району.

Під час загальних зборів рішення було підтримано одноголосно.

До слова, Церква Покрови Пресвятої Богородиці у Курозванах зведена 1836 року, ймовірно, на місці попередньої дерев’яної, старанням колишнього Волинського архієпископа Іннокентія. У 1880-х роках опиралася на кам’яний фундамент, була покрита залізом. Є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ