Ще вісім парафій на Волині перейшли до складу  ПЦУ16 лютого 2019 року, єпископ Матфей у приміщенні єпархіального управління зустрівся з представниками і настоятелем прот. Іваном Драганом Свято-Семеонівської громади села Суходоли Володимир-Волинського районного благочиння, які під час зборів 15 лютого, підтримали рішення про перехід з Московського патріархату до канонічної автокефальної Української Церкви.

Під час зустрічі було написано прохання на ім’я Преосвященного єпископа Матфея щоб прийняти їх у клір Володимир-Волинської єпархії Православної Церкви України.

 Архієрей задовільнив їх прохання і призначив настоятелем прот. Івана Драгана.

Того ж дня єпископ Матфей зустрівся з представником і настоятелем лікарняного храму преподобного Агапіта Печерського м. Володимир-Волинського прот. Миколою Рижуком.

  Священик повідомив архієрея про, те що їхня парафія провела збори, на яких підтримали рішення про перехід з Московського патріархату. І що він, як священик храму, підтримав рішення громади.

  Тому під час зустрічі було написано прохання на ім’я Преосвященного єпископа Матфея щоб прийняти їх у клір Володимир-Волинської єпархії.

 Архієрей задовольнив дане прохання.

 У неділю, 17 лютого у храмі проведуть перше богослужіння після переходу до УПЦ (ПЦУ). Отець Микола очікує провокацій, адже митрополит Московського патріархату Володимир сказав, щоб не думали, що він цей храм віддасть.

17 лютого 2019 року, відбулися збори Свято-Покровської релігійної громади у селі П’ятидні Устилузької ОТГ, на яких вирішили приєднатись до Української Церкви.

Головою зборів виступив Валерій Діброва. Підприємець і депутат наголосив, що всі мають можливість висловити свою думку. Під час зборів ніхто не виступив проти переходу. Всі говорили, що перехід є правильним кроком.

Під час голосування парафіяни прийняли рішення одноголосно.

Рішення перейти разом з громадою прийняв і настоятель храму отець Петро Широчук.

17 лютого 2019 року парафіяни Свято-Миколаївського храму села Жашковичі підтримали перехід з Московського патріархату до Помісної Української Православної Церкви.

Зібрання громади відбулось у місцевому клубі, де обговорили питання і під час голосування прийняли рішення.

Священик Василь Саноцький взяв участь у зібранні, але під час голосування покинув парафіян наголосивши, що він ще не визначився.

Громада дала от. Василю час на роздум і в наступну неділю просила повідомити остаточний результат про його підпорядкування.

 

Свято-Михайлівська релігійна громада села Бужанка на Іваничівщині, більшістю голосів прийняла рішення про перехід до об’єднаної Помісної Церкви.

Збори парафіян храму відбулися сьогодні, 17 лютого у місцевому будинку культури.

163 представника парафіяльної громади проголосували «за» перехід, 21 - проти; 9 - утримались.

Священик не погодився переходити з громадою.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на cerkva.info

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ