"Московський Патріархат перешкоджає вільному рішеню громад", - Євстратій (Зоря) в ОБСЄПісля одержання томосу про автокефалію Православною церквою України відбувається добровільне об'єднання українських православних, якому намагаються перешкодити представники Української православної церкви Московського патріархату.

Про це заявив 1 квітня представник Православної церкви України при європейських інституціях, архієпископ ПЦУ Євстратій (Зоря) в ОБСЄ,-повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на gordonuacom. Текст своєї промови Зоря опублікував у Facebook:

Виступ на зустрічі ОБСЄ (1 квітня 2019 р.)

Пані та панове.

Я - архієпископ Євстратій (Зоря), представник Помісної Української Церкви при Європейських інституціях.

Як відомо, в Україні відбулися важливі зміни в Православній Церкві. 15 грудня 2018 року відбувся Об'єднавчий Собор, а 6 січня 2019 року Помісна Українська Православна Церква отримала Томос (спеціальний указ) Константинопольського Вселенського Патріарха про автокефалію (тобто церковну незалежність). На основі цих подій відбувається добровільне об'єднання православних в Україні.

Релігійні громади ухвалюють на своїх загальних зібраннях рішення про підпорядкування - належати до Російської Церкви чи до Української Церкви.

Московський Патріархат намагається перешкодити вільному рішеню громад. У тому числі використовується інформаційний та юридичний тиск, поширення звинувачень в традиційному стилі російської пропаганди.

Хочу підкреслити, що Українська Церква виступає за право кожної релігійної громади у відповідності до закону вільно ухвалювати рішення про те, якому релігійному центру вона бажає підпорядковуватися. Це відповідає загальному праву на свободу релігії і переконань. Ми виступаємо проти насильства і не раз засуджували будь-які заклики до насильства в питаннях, що стосуються Церкви. Ми відкриті до конструктивного діалогу з усіма зацікавленими сторонами, включаючи ОБСЄ.

Дякую.Як повідомляє Християнський портал КІРІОС, інтерактивна карта переходу церковних парафій УПЦ МП в об'єднану автокефальну церкву станом на 1 квітня показує до ПЦУ приєдналися 506 парафій. 

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ