Митрополит Епіфаній закликає припинити переслідування українського духовенства в ЛуганськуЗа повідомленням Прес-служби Луганської єпархії Помісної УПЦ 4 квітня 2019 року в приміщеннях Управління Луганської єпархії та Свято-Троїцького кафедрального собору Української Православної Церкви (Православної Церкви України) м. Луганська, які знаходяться на окупованій території, були проведені обшуки.

З телефонної розмови з секретарем єпархії протоієреєм Анатолієм Назаренком, який знаходиться у Луганську, стало відомо, що в рамках «проведення операції «СТОП-ТЕРРОР» службами «боротьби з економічними злочинами» так званої «ЛНР» під час обшуку були вилучені: церковна та українська символіка, церковні книги та книги національного змісту, офіційне листування. Також були вилучені робочі комп’ютери. Крім цього обшуки були проведені в приватних оселях священнослужителів, а саме у приватному будинку протоієрея Анатолія Назаренка та ієрея Геннадія Курганова.

Тривають «слідчі дії» щодо обох священнослужителів, зокрема допити по 5-6 годин. Священнослужителям рекомендовано не покидати м. Луганськ. Звершувати богослужіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Луганська не заборонено.

У зв‘язку з такими діями представників так званої «ЛНР» Предстоятель Помісної УПЦ Митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив:

«Ми обурені черговим актом переслідування українського духовенства на окупованих територіях. Тиск і переслідування українського духовенства і парафій у Криму, в Донецьку і окремих районах області та останні події в Луганську — з одного ряду та мають одиних відповідальних за порушення релігійної свободи, а саме — російську владу.

Ми закликаємо цю владу негайно припинити такі переслідування, зокрема дати відповідні вказівки залежним від неї структурам в Луганську полишити духовенство і громаду Свято-Троїцького собору в спокої. Ми просимо міжнародне співтовариство, демократичні країни, міжнародні інституції, зокрема ООН та ОБСЄ, вжити заходів для припинення тиску на українське духовенство в Луганську.

Також я звертаюся до нашого духовенства і вірних з проханням підносити молитви за переслідуваних в Луганську священиків і вірян та за Божий захист для них» — зазначив Митрополит Епіфаній.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на pomisna.info

Хорватія на море