Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Предстоятель ПЦУ зустрів Благодатний вогонь з ЄрусалимуБлаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України зустрів Благодатний вогонь у Свято-Михайлівському Золотоверхому Соборі.

Разом з Митрополитом Благодатний вогонь зустрічали намісник монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт і всечесна братія монастиря.

Благодатний вогонь до храму доставила делегація з 30 осіб, серед яких священнослужителі, ветерани ООС, українські політики, меценати, представники влади та громадські діячі з усіх областей України. Напередодні, 26 квітня, делегація отримала благословення Блаженнійшого на візит до Святої землі, до храму Гробу Господнього.

Вперше в історії об’єднаної Помісної Української Православної Церкви Благодатний вогонь з Єрусалиму буде доставлено для віруючих нашої Церкви та усіх бажаючих.

Довідка

Благодатний вогонь – (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) так називається вогонь  у великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння.

Чин сходження вогню здійснює в каплиці Гробу Господнього Єрусалимський Патріарх.

Першим свідком сходження вогню був апостол Петро. Коли він дізнався про воскресіння Ісуса Христа, одразу ж вирушив до його гробниці і побачив світло на місці, де лежало тіло Христа. Відтак винесення вогню у Єрусалимі символізує вихід з Гробу «Світла Істинного» – воскреслого Спасителя Ісуса Христа.

Властивість вогню та світла – освітлювати темряву. Так і наше життя має освітлюватися нашими добрими вчинками. І Благодатний вогонь – саме те тепло Божої благодаті, яке зігріває кожну людину.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на pomisna.info