Свідок єгови судився за право альтернативної служби, щоб не служити у військуДніпропетровський обласний апеляційний суд підтвердив виправдувальний вирок для віруючого, який під час мобілізації просив направити його на альтернативну службу.

Рішення суду було проголошено 26 лютого 2015 року після другого засідання в апеляційній інстанції,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на ІРС.

Таким чином, апеляційний суд не погодився з доводами Прокуратури Новомосковська Дніпропетровської області, яка домагалася засудження члена релігійної громади "Свідків Єгови" за ухилення від військової служби. Представники прокуратури переконані: закон про мобілізацію чітко визначає категорії людей, які можуть бути звільнені від виконання військового обов’язку, і віруючих у тому переліку немає.

Натомість, захист підсудного посилався на норми ч. 4 статті 35 Конституції України та практику Європейського Суду з прав людини, де встановлено право віруючих громадян на заміну військового обов’язку альтернативною (невійськовою) службою.
Враховуючи завзятість прокуратури у цій справі, можна очікувати, що обвинувачення скористається відведеними терміном у три місяці для подання касаційної скарги до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. 

“У в даному випадку норми Конституції України повинні застосовуватися як норми прямої дії, навіть за наявності неузгодженостей в інших законодавчих актах. Відтак, судові рішення апеляційної та касаційної інстанції є цілком прогнозованими”, – вважає виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін.

У листопаді 2014 року суд Новомосковська виправдав віруючого і підтвердив його право на альтернативну службу. Перше засідання у Дніпропетровському обласному апеляційному суді у цій справі відбулось 19 лютого 2015 року.