Протестанти попросили вибачення за іконоборство РеформаціїНімецька протестантська громада принесла офіційні вибачення за знищення релігійних образів у період Реформації. У своїй заяві релігійні лідери Євангелічної Церкви Німеччини (EKD) підкреслюють, що протестантська громада рішуче засуджує цю деструктивну практику.

Релігійні лідери зустрілися в Гамбурзі, щоб обговорити і поглибити зміст зображення з православною та протестантської точок зору. Вселенський Патріарх Варфоломій і глава Євангелічної Церкви Німеччини єпископ Генріх Бедфорд-Штром прислали учасниками свої вітання, благословляючи цю екуменічну зустріч,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Знищення зображень, як було відзначено в ході робіт, отримало найбільше поширення в період, що пішов відразу ж за Реформацією. У першій половині шістнадцятого століття статуї Пресвятої Богородиці і святих, а також вітражі, на яких були зображені священні образи, чудові і надприродні події, були видалені з католицьких церков і каплиць і дуже часто знищені.

Особливо Швейцарія, Нідерланди, Англія і Південна Німеччина зазнали найбільших втрат від цієї руйнівної практики. У 1531 році в німецькому місті Ульмі під час так званого «Götzentag» - «Дня помилкового кумира», - прихильники Реформації люто зруйнували шістдесят вівтарів і два органи в стародавньому соборі: ці люди були переконані, що релігійні артефакти являють собою символи забобонного ідолопоклонства. Нарешті, Женева став свідком однієї з найбільш руйнівних хвиль знищення церковних образів і священних предметів, натхненням для чого послужила група впливових протестантських богословів.