Непал: протестантські храми піддалися атакам терористівЧотири вибухи прогриміли близько трьох протестантських храмів в Непалі напередодні прийняття нової конституції цієї високогірної країни в Гімалаях.

Відповідальність за теракти поки що ніхто на себе не взяв, проте влада підозрює індуїстських екстремістів, які виступали проти світського характеру конституції, яка повинна бути офіційно прийнята 20 вересня. На місцях вибухів були знайдені листівки радикального індуїстського руху «Хінду Морча Непал». Світський характер непальської держави був проголошений в 2007 році, через рік після повалення монархії.

Ситуація в країні загострилася 14 вересня, після того, як конституційні збори відкинули пропозицію національно-демократичної партії Непалу повернути індуїзму статус державної релігії. Ряд націоналістичних індуїстських угруповань, що користуються підтримкою сусідньої Індії, провели в цьому зв'язку демонстрації протесту. За кілька останніх тижнів в зіткненнях між демонстрантами і силами підтримки порядку загинуло більше 40 осіб, у тому числі 11 поліцейських, і одна півторарічна дитина.

У вівторок, 8 вересня, в результаті вибухів були пошкоджені два храми та поранені троє поліцейських, які намагалися знешкодити бомбу, - повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Blagovest.

У зв'язку з безладами в Непалі високий представник Ватикану, префект Конґреґації євангелізації народів кардинал Федеріко Філоні був змушений скасувати поїздку в цю країну.

Християни і представники інших релігійних меншин Непалу підтримують закріплення світського характеру держави в новій конституції. Однак вони стурбовані зміною тексту статті 31-й основного закону, відповідно до якої «кримінально караними» визнаються будь-які дії, спрямовані на навернення з однієї віри в іншу.

У такому вигляді стаття 31 може бути використана індуїстськими фундаменталістами для звинувачення християн в прозелітизмі і боротьбі з ними.