Північна Корея звільнила довічно засудженого канадського пастораВерховний суд КНДР ухвалив рішення звільнити громадянина Канади Лім Хен Су, який раніше був засуджений до таборів «за ворожі дії» проти Північної Кореї,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на blagovest.

У своєму рішенні суд керувався гуманістичними міркуваннями, вказується в повідомленні. Reuters уточнює, що канадський пастор відбував довічний термін.

Вирок Лім Хен Су був винесений у грудні 2015 року, повідомляла канадська телерадіокомпанія CBC. Звинувачення канадцеві були пред'явлені у зв'язку з нанесенням шкоди репутації верховного керівництва країни і спробу використати релігію для руйнування північнокорейської системи, писала CBC. Під варту пастор був узятий в лютому того ж року.

У червні 2016 року за рішенням Верховного суду КНДР з в'язниці випустили американського студента Отто-Фридерика Вомбієра. Раніше він був засуджений на 15 років таборів за крадіжку агітаційного плаката. Після звільнення Вомбієр в стані коми був вивезений до Сполучених Штатів, де через кілька днів помер.

Президент США Дональд Трамп після переговорів з південнокорейським колегою Мун Чже Ін заявив, що весь світ став свідком дій Пхеньяна щодо Вомбієра. Пізніше влада Сполучених Штатів анонсували заборону на відвідування Північної Кореї американськими туристами. В силу він повинен вступити 1 вересня цього року.