Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

В Алжирі закрили черговий протестантський храмНа півночі Алжиру закрили черговий протестантський храм. Церква скасувала в рамках кампанії посилення тиску на християн в цій країні,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю.

Сільська церква в Азагере, недалеко від міста Акбу, яка функціонувала протягом останніх шести років, була змушена припинити будь-яку діяльність.

Більше місяця тому 18 лютого 2018 року, настоятель храму отримав попередження про те, що парафіяни повинні закрити свій храм протягом 15 днів. У попередженні було зазначено, що спочатку приміщення церкви було передбачено для розведення домашньої птиці, і його нинішнє використання в якості храму не відповідає законодавству Алжиру. Парафіянам храму було сказано, що їх церква не відповідає нормам безпеки. Зокрема, було зазначено на відсутність другого виходу з будівлі і вогнегасника.

Крім того, серед причин закриття храму зазначено той факт, що, згідно із законом, церква в Алжирі не може мати священнослужителя іноземців, тоді як в храмі в Азагері служить пастор з Демократичної республіки Конго.

Це вже четвертий християнський храм в Алжирі, який був змушений закритися протягом останніх чотирьох місяців. Раніше були закриті три церкви поблизу міста Оран, в 600 км на захід від Акбу. Всі вони належали протестантським громадам, які входили в EPA - основну протестантську деномінацію Алжиру, яку уряд офіційно визнає з 1974 року. Проте, з 45 храмів цієї спільноти 25 вже отримали попередження про те, що їх приміщення не відповідають стандартам безпеки і можуть бути закриті.

Місцеві адвокатські групи вважають, що закриття храмів є частиною «скоординованої кампанії посилених дій проти церков, якою керує правляча влада», відзначає World Watch Monitor.

Проте, міністр у справах релігій Алжиру Мохамед Аісса заперечує факти дискримінації щодо християнської меншини країни. Мохамед Аісса стверджує, що церкви були закриті виключно з тієї причини, що вони «не відповідають стандартам, необхідним для місця відправлення культу». «Закриті установи були скасовані, тому що вони були побудовані без дотримання законодавства республіки», - сказав міністр, додавши, що якщо в будинку відсутні екстрені виходи, вона має бути закрита, «навіть якщо це мечеть». «Коли місце поклоніння будується без будь-якого повідомлення, що показує, що це місце відправлення культу, що може дозволити державі захистити його, це місце має бути закрито», - додав Мохамед Аісса.

У відповідь на заяви міністра представник протестантської спільноти EPA сказав в інтерв'ю World Watch Monitor: «Уряд просто реалізує закон 2006 року про регулювання немусульманського богослужіння. Цей закон - Дамоклів меч, підвішений над церквами. Це правовий інструмент, який використовується урядом для того, щоб змусити Церкву замовкнути. Мета цього закону - саме приборкати діяльність церков і контролювати їх ».

Закон передбачає, що дозвіл на будівництво культової будівлі повинно бути отримано до використання будівлі для немусульманського богослужіння і що таке поклоніння може проводитися тільки в будівлях, спеціально призначених для цієї мети.

Лідер однієї з місцевих церков, який побажав залишитися анонімним, сказав в інтерв'ю World Watch Monitor, що уряд «абсолютно нічим і ніяк не допомагає християнським громадам надати адекватне місце для відправлення культу». Він додав, що для християнських громад практично неможливо купити власну земельну ділянку, тому що земля коштує дуже дорого.

В результаті майже всі протестантські церкви в Алжирі змушені орендувати приміщення. У той же час ті, хто здає в оренду свої об'єкти церквам, також стикаються з погрозами і залякуванням з боку влади, що ще більш ускладнює християнським громадам пошук місць для богослужінь і зборів.