Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

 В Алжирі держава закрила третю християнську церкву за піврокуВлада в цій країні північної Африки закрила три християнські церкви за півроку і закривають четверту під приводом невідповідності храмів якимось будівельним нормам ,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю та cbnnews.

Багато хто вважає, що владою рухає прагнення придушити діяльність християн в цій країні мусульманської більшості. Уже третя конгрегація Протестантської церкви в Алжирі закрита владою за останні півроку. Мохаммед Аісса (Mohamed Aissa) міністр по справах релігій, заявляє, що храми закриваються тільки тому, що «не відповідають будівельним нормам для молитовних споруд». «У тих випадках, коли зводилися молитовні заклади без жодного повідомлення про те, що вони призначені саме для богослужбових цілей, щоб держава могла забезпечити їм відповідний законний захист, то такий заклад доводиться закривати» -заявив Аісса, виступаючи на державному телевізійному каналі.

В даний час закривається і четверта церква в Акбоу, місті на півночі Алжиру - а вона діє понад шість років, і за цей час у її прихожан та духовенства не було ніяких непорозумінь з владою. Аісса при цьому переконує, що уряд не займається переслідуванням християн.

«Ці заклади були закриті тільки тому, що вони були зведені без дотримання відповідних норм, що діють в Республіці» - заявив чиновник, додавши, що уряд готовий закривати також і мечеті, що не відповідають цим нормам.

Тим часом, представник Протестантської церкви Алжиру повідомив в інтерв'ю виданню World Watch Monitor, що 25 храмів цієї релігійної організації за останні місяці отримали офіційні повідомлення чиновників про невідповідність споруд будівельних норм. Правозахисні групи підкреслють, що закон, прийнятий в 2006 рік і регулююча богослужбова діяльність немусульман, серйозно ускладнили життя як християни, так і інших релігійні меншини в країні.

«Цей несправедливий закон спрямовано проти християн, бо він обмежує їхні право на богослужбову діяльність і віровчення, не даючи їм можливість безперешкодно нести Євангельську істину, -підкреслив місцевий протестантський лідер. - Положення християн в Алжирі навряд чи зміниться на краще, поки цей радикальний закон, для якого немає ніяких виправдань, не буде скасовано ».

За даними відомої правозахисної організації Open Doors, яка стежить за порушеннями права свободи віросповідання в усьому світі, Алжир нині входить в список 50 країн, де найбільш небезпечно бути послідовником Христа. «Діяльність християн в Алжирі піддається обмеженням і штучним труднощам, створюваних як державою, так і суспільством, -зазначає в звіті організації. - Все більше суворі закони, що регулюють діяльність немусульман в країні, що забороняють звернення в свою віру і карають за богохульство, роблять надзвичайно небезпечною всяку місіонерську діяльність, і навіть будь-яке публічне вираження віри в Ісуса ».

Особливо жорсткі переслідуванням з боку влади піддаються мусульмани, навернені в християнство. «Новонавернені з мусульманського середовища стають знедоленими і несуть тягар ганьби, що нерідко призводить до втрати ними джерел доходу, а в тих районах, де сильна влада ісламських екстремістів, робить їх об'єктами насильства і розправ - йдеться навебсайті організації. - Якщо державна служба або таємна поліція встановлює місця молитовних зібрань новонавернених, нерідко знищуються всі можливості для подальших молитовних зібрань і церковного життя, а також зводяться різні перешкоди для будь-якої підтримки з боку одновірців і однодумців ».

На сьогоднішній день в Алжирі налічується приблизно 68500 християн, а загальне населення цієї країни сягає 40 мільйонів, і в більшості своїй це мусульмани.