Протестантського Пастора Аделаджу судитимуть у ще одній справіПастора церкви "Посольство Боже" Сандея Аделаджу можуть звинуватити ще в одному злочині. Днями взяли під варту одного з фігурантів справи ПП "Грант", пов'язаного з церквою "Посольство Боже", Ірину Д. Адвокати кажуть, що вона може дати свідчення проти Аделаджі.

Наразі Аделаджу звинувачують тільки по справі фінансової піраміди "Кінгз Кепітал". За версією слідства, Ірина Д. брала гроші у прихожан церкви "Посольство Боже" для інвестицій в будівництво. Загалом потерпілі вклали близько $ 1 млн, але ні грошей, ні права власності на нерухомість так і не отримали.

"Коли почалося слідство по "Гранту", Ірину закрили в СІЗО. Вона там дала свідчення, що 30% прибутку вона віддавала Сандею, і саме він дав їй розпорядження створити "Грант". Зізнання є і в письмовій формі, і на відео", - розповідає адвокат потерпілих від "Кінгз Кепітал" Іван Боднарук. За його словами, тоді Сандей проходив по справі у статусі обвинуваченого, його навіть затримав УБОЗ, але потім чомусь відпустив.

 

"А коли Ірині змінили запобіжний захід на підписку про невиїзд, на досудовому слідстві вона дала нові свідчення, мовляв, я домовилася про Сандея, він хороша людина і ні при чому. Видно, з нею хтось попрацював. Пастора відразу ж перевели в статус свідка. Він до цих пір в цьому статусі", - говорить Боднарук.

Наразі ситуація знову змінилася. "На минулому суді Ірина, яка, до речі, на 6-му місяці вагітності, зізналася, що у неї є квартири в Києві, про які не знало слідство. І вона навіть уже домовилася з банками, що квартири продасть і поверне гроші потерпілим. Після заяви жінки прокурор внесла клопотання про зміну запобіжного заходу - на "взяття під варту". Тепер Ірина каже, що розповість про Сандея всю правду: де гроші, квартири, хто у кого брав. Дуже велика ймовірність, що якщо жінка дасть свідчення, прокуратура на абсолютно законних підставах клопотатиме, щоб зробити з Сандей зі свідка став підсудним і по цій справі", - говорить Боднарук.

Сам Аделаджа заперечує свою вину у справах   "Гранту" і "Кінгз Кепітал" і стверджує, що його обмовили, про це повідомляє християнський портал КІРІОС з посиланням на ТСН.