Єпископи РКЦ мають різні погляди щодо стигматика з КальвіГолова Єпископату РКЦ архиєпископ Мечислав Мокшицький прокоментував для CREDO приїзд в Україну стигматика з Кальві брата Іллі Катальдо,- повідомляє Християнський портал КІРІОС .

Реколекції, які провадить відомий чернець, викликали неоднозначну реакцію. Зокрема, як уже повідомлялося, єпископ Ян Собіло закликав вірян утриматися від участі у таких зустрічах. 

Владика Мечислав вважає інакше: за його словами, потрібно користуватися дарами і харизмами, які дає Господь, адже це може підтримати нас на дусі у важкий для України час: — Церква має багато харизм, багато Орденів, людей, які отримують якесь особливе послання, завдання, дар переказувати Боже Слово, а одночасно дар благодаті: чи ран, чи стигматів. Відомим стигматиком, наприклад, був Отець Піо. Господь посилає нам час від часу таких людей, щоби зміцнити нас у вірі. За своєю природою людина слабка; інколи, як апостол Тома, хоче доторкнутися, щоб увірувати. Христос каже: «Щасливі ті, які, не бачивши, увірували».

Так само Богородиця в історії спасіння кілька разів сходила на землю, щоби зміцнювати своїх дітей, щоби напоумлювати їх, запрошувати до молитви. Подібно й отець Ілля [Катальдо, стигматик із Кальві] для нас може бути таким знаком для Церкви в Україні, яка переживає певну кризу, певні труднощі і потребує духовної підтримки у цій боротьбі з кризою, зокрема економічною, у цей час війни. Гадаю, що отець Ілля, можливо, буде для багатьох вірних, які потребують особливих знаків, таким зміцненням для довіри Господу.

Також ієрарх додав, що не можна впадати у крайнощі та фанатизм, а керуватися у своєму житті треба Євангелієм і Таїнствами Церкви: — Віруючій людині повинно бути достатньо Христа в Божому Слові і Таїнствах. Такі харизми можуть допомогти зміцнити нашу фундаментальну, доктринальну, віру, але одночасно можуть причинитися до такого надто магічного трактування віри, можуть призвести лише до емоційного її переживання.

Я би не хотів, щоби отець Ілля був причиною лише тимчасового заспокоєння наших почуттів, тим більше, щоб це не був якийсь фанатизм. Наша віра завжди має керуватися Євангелієм.

Нагадаємо, 10-11 жовтня відбуваються реколекції брата Іллі в Городку на Хмельниччині. Також на нього чекають на Львівщині. Деякі українські парафії скасували зустрічі з монахом.

Довідка: Брат Ілля — італійський містик, стигматик, який має багато дарів. На цей час він найбільш відомий стигматик у католицькому світі. Він стверджує, що страждає, як Ісус у Страсний Тиждень. Брата Іллю багато хто критикує. Щодо офіційного ставлення Церкви до стигматів брата Іллі, то поки що Церква ні не визнає, ні не заперечує цього, а спостерігає за його діяльністю. Діяльність брата Іллі не має церковного схвалення. Також на території дієцезії його просять не організовувати молитовні зустрічі.

Слухайте коментар архиєпископа Мечислава Мокшицького польською мовою: