1 лютого 2012 р. у львівській латинській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії відбудеться інавгурація ювілею 600-ліття перенесення столиці Львівської Архидієцезії РКЦ в Україні з Галича до Львова. З нагоди ювілею Львівський римо-католицький митрополит архиєпископ Мечислав Мокшицький звернувся з Пастирським листом до духовенства і вірних.

«Прагнемо прожити наш Ювілей в дусі навернення наших сердець до Бога і відшкодування того що, ми є в змозі направити. Маємо свідомість, що Ювілей це і прослава Бога. Славимо Бога завжди, коли розповідаємо про вчинені Ним для нас великі речі. Тож нехай сягання до історичних джерел та розважання отриманих від Всевишнього благодатей також буде нашою Йому дякою», – читаємо у Пастирському листі.

Пригадуючи віхи шестисотлітньої історії осідку Архидієцезії у Львові, Митрополит Мокшицький, зокрема, підкреслив, що мирне співіснування трьох католицьких обрядів – латинського, візантійського і вірменського – «принесло місту назву urbs catholicissima, тобто в найвищій мірі католицьке. Львів стався взірцем, як можна спільно жити людям, маючи різні віросповідання та обрядовість».

«Неможливо не зазначити, – звернув увагу архиєпископ, – що XІX і перша половина XX віку були назначені харизматичною діяльністю святих львівської Архидієцезії. Між ними особливе місце займає священик Зиґмунт Ґораздовський, який з посвятою виконував діла милосердя, служачи убогим та в тій же цілі заснував Згромадження Сестер Святого Йосипа Обручника Пресвятої Діви Марії; архиєпископ Йосип Більчевський, котрий особливий натиск клав на виховання молодого покоління, а також будував багато храмів; сестра Марта Вєцка, апостолка єдності, котра віддала своє життя за ближнього. Поруч них не забуваймо й про отця Серафина Кашубу, єпископа Яна Цєнького, єпископа Рафаїла Керницького, священика Генрика Мосінґа, а також багатьох священиків, Богу посвячених осіб і мирян, що стояли на сторожі католицької віри у важких часах тоталітаризму й комунізму».

Архипастир пояснив, що метою відзначення Ювілею є спрямування думки до Бога та зміцнення наших з Ним стосунків. Це також нагода для покаяння і навернення, які означають вибір нового життя, повернення цілої особи до Того, Який нас покликав – до Бога. «Нехай благословення Наступника Святого Петра, Святішого Отця Бенедикта XVI, товаришує нам на протязі цілого Ювілейного Року і причиняється до поглиблення нашої радості з перебування в Христовій Церкві та відповідальності за Неї», – підкреслив Митрополит Мечислав Мокшицький, інформує християнський портал КІРІОС з посиланням на radiovaticana.

Про відзначення наступного ювілею 600-ліття перенесення столиці Львівської архидієцезії РКЦ в Україні з Галича до Львова в інтерв’ю для Радіо Ватикану розповів канцлер Курії Львівської архидієцезії о. Владислав Гримський: