ХСП створила свій підрозділ у ВаршавіХристиянська служба порятунку, яка з 2015 року здійснює гуманітарну місію на cході України, створила свій підрозділ у Варшаві,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на polradiopl

Християнська служба порятунку надає всебічну допомогу військовослужбовцям, а також цивільному населенню на cході України: від забезпечення питною водою, їжею та одягом до душпастирської опіки. Допомагають і ветеранам АТО та їхнім родинам. На прифронтових територіях волонтери та капелани різних конфесій співпрацюють з підрозділами Управління цивільно-військового співробітництва Збройних сил України. Про екуменічне служіння розповідає Ігор Шулік з Києва (позивний «Шторм»), командир Християнської служби порятунку, римо-католик, світський військовий капелан. На фронті він перебуває з 2014 року, був першим командиром Міжконфесійного батальйону військових капеланів.

– Наш батальйон брав участь в Дебальцевому (під час боїв, – ред.), а також у захисті ДАП, Донецького аеропорту, у нас був підрозділ капеланів-кіборгів, які здійснили 11 ротацій разом з бригадами Збройних сил України. На жаль, є в нас загиблі капелани, які загинули у 2014-2015 роках, є поранені, тяжко поранені капелани, яким уже зробили багато операцій, але ще треба допомогти в лікуванні та в реабілітації. І тому з 2014 року, знаючи всі ті проблеми, які є на сході України, ми бачили страждання людей. Але більш за все нас зворушила тяжка доля дітей.

В Україні дітей зі Сходу постійно приймає реабілітаційний центр Дому святого Мартіна у Фастові. Зараз Християнська служба порятунку домовляється з санаторіями в Західній Україні, щоб там також могли відпочивати діти з зони конфлікту. Родини у Хмельницькій області приймали школярів з Авдіївки на Різдво. Вже перші сім’ї у Польщі теж погодились прийняти до себе в гості дітей з прифронтової зони. Також у планах варшавського підрозділу Християнської служби порятунку – організація поїздок до Польщі для матерів загиблих воїнів та для вдів, які втратили своїх чоловіків на війні.

– Це можуть бути такі елементарні речі: пожити в родині на спокійній території, на території, де немає війни. Це можуть бути якісь екскурсії, паломницькі тури для матерів. Взагалі, зміна навіть цієї території – це вже є певна реабілітація, ресоціалізація. Ми офіційно працюємо з державними структурами, ми є офіційною організацією, і у нас є всі контакти і щодо дітей, і матерів загиблих, і вдів.

Шукають теж реабілітаційні центри у Польщі, які б могли приймати ветеранів АТО.

– При тій кількості ветеранів – це приблизно до 100 тисяч людей, які пройшли війну, у нас практично немає нормальних реабілітаційних центрів, в нас немає професійних військових психологів. І тому, безумовно, для нас була б дуже цінна допомога і в реабілітації ветеранів АТО. Серед них є дуже багато молодих хлопців, які скалічені фізично і духовно цією війною. 
І останнім часом була дуже серйозна хвиля самогубств серед ветеранів, які прийшли додому. За останньою статистикою, у Києві було більше тисячі самогубств серед ветеранів АТО. І статистика росте, прогресує. Тому що дійсно ці хлопці потребують професійної допомоги.

Для того, аби втілювати ці проекти на території Польщі та продовжувати здійснювати свою місію на сході України, Християнська служба порятунку потребує також фінансової підтримки.

– Нас підтримує тільки Римо-католицька церква і деякі пожертви складають люди, які співчувають, в яких дійсно відкрите серце на це. А таких меценатів потужних у нас просто немає, і часом стає дуже прикро, що є діти, є кому допомогти, але немає як це зробити.
Ми дуже надіємося на те, що зможемо привозити до Польщі дітей на реабілітацію, зможемо привозити матерів, сини яких загинули, зможемо привозити вдів, а також дітей «двохсотих» – це діти загиблих батьків: чи матері, чи батька на сході України. І в цьому нам теж дуже необхідна допомога: волонтерська підтримка, фінансова підтримка. Взагалі, ми потребуємо вашої підтримки, тому що нас, на жаль, дуже мало. По всій лінії фронту працює всього-на-всього 65 людей у центрах ХСП. Роботи є дуже багато. Загалом лінія фронту простягається приблизно на 400 чи понад 400 кілометрів. Розумієте, на 400 кілометрів 60 людей – це взагалі крапля в морі. Тому ми звертаємося і до українських організацій, до діаспори, до наших громадян, також до наших друзів з Польщі для того, щоб вони залучались і допомагали нам робити нашу спільну справу.
Це наша загальна справа – боронити нашу землю, допомагати тим людям, які перебувають у цих тяжких умовах.

З пропозиціями допомоги до підрозділу Християнської служби порятунку у Варшаві можна звертатися за номером телефону: +48 578 022 129 або контактувати через сторінку у Facebook під назвою «Chrześcijańska Służba Ratunku».

Сторінка підрозділу ХСП-Варшава у Facebook: https://www.facebook.com/csrpl/
Офіційний сайт ХСП: https://crs-center.org/

Хорватія на море