Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Папа Франциск надав одеському костелу статус малої базилікиКостел Святого Апостола Петра в Одесі на вулиці Гаванна, 5 став третім в Україні католицьким храмом зі статусом базиліки.

Статус малої базиліки одеському костелу присвоїв папа Римський. Костел Святого апостола Петра стане третім в Україні храмом з подібним статусом, після Латинського собору у Львові та базиліки Воздвиження всечесні Хреста в Чернівцях. Літургію і процедуру присвоєння нового статусу проведе 16 березня апостольський нунцій, архієпископ Клаудіо Гуджеротті,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на smotricomua.

Костел Святого апостола Петра був побудований в 1893 році. Ділянку землі для нього придбав нащадок емігрантів з Франції Олександр Васалів. Він же виділив і особисті кошти для будівництва в розмірі 20 тисяч рублів на будівельні роботи.

Спочатку костел планувати не парафіяльним, а персональним. В основному до нього приходили помолитися французькі та італійські моряки католики, але після закриття в кінці 40-х більшості одеських храмів, костел Святого Петра залишився єдиним діючим католицьким храмом не тільки в Одесі, а й у всій південній Україні.

Костел є пам'яткою архітектури національного значення, він не реставрувався і не реконструювався з 1913 року.

У католицизмі титул малої базиліки присвоюється Папою Римським або Конгрегацією богослужіння і дисципліни таїнств. Мала базиліка має ряд привілеїв, в порівнянні з рядовими церквами, в ній, при певних умовах, може бути дарована повна індульгенція, службовці в малій базиліці священики мають право на особливе вбрання, в богослужіннях і процесіях використовується тінтіннабулум, а в інтер'єрі традиційно встановлюється архаїчний варіант прапора Церкви в вигляді смугастого червоно-жовтого конічного навісу - «парасолька» (лат. umbraculum). Він же зображується на наметі герба базиліки.