Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

У Києві провели панахиду й поминальний обід за бездомних, які загинули в морози10 березня у Києві Спільнота святого Егідія й рух «Молодь за мир» провели панахиду й поминальний обід за бездомних, які загинули в морози.
 
На заході в Інституті релігійних наук святого Томи Аквінського зібралося 150 гостей.
 
Спочатку віце-ректор семінарії Спільноти святого Егідія в Римі отець Андрій Вахрушев провів панахиду за загиблими.

«Перша в нашому списку імен Модеста, 35 років тому вона загинула на вокзалі Рима без медичної допомоги. Потім Міла, наша подруга в Києві, її вбила байдужість у мороз – ніхто не розбудив її. Це наші друзі, далекі чи близькі. Спільнота святого Егідія зробила нас родиною. Вони стали нам близькими. Ми більше не самотні. Пам’ять про них просить нас не проходити повз тих, хто страждає, допомогти тим, хто поряд», – сказав отець Андрій Вахрушев.

Під час панахиди згадали усіх друзів Спільноти святого Егідія, які жили на вулиці й загинули в морози. Опісля відбувся поминальний обід, волонтери й бідні були за одним столом.

«Молитися про Мілу і тих, хто помер на вулиці, – це наша відповідь байдужості, наш протест проти насильства на вулиці. Причиною смерті більшості наших друзів стала байдужість суспільства до найслабших. Несправедливість і недоступність найпростіших надбань цивілізації, як дах, медицина, тепло, вбивають більше людей, ніж війна. Інші стали жертвами безглуздих жорстоких убивств заради розваги», – сказав голова Спільноти святого Егідія Юрій Ліфансе. Він додав, що в Києві щороку в морози гинуть бездомні. Офіційної статистики немає.

«Ми пам’ятаємо наших друзів. Думаю, це право кожної людини – не бути забутим. І це спонукає Спільноту святого Егідія працювати заради живих», – наголосив Юрій Ліфансе.

Спільнота святого Егідія – це міжнародна організація, яка існує в більш ніж 70 країнах світу. Виникла вона 1968 року в Римі; відома миротворчою й гуманітарною діяльністю. В усьому світі Спільнота допомагає бідним – бездомним, біженцям, стареньким, дітям із малозабезпечених сімей.
 
Щомісяця Спільнота влаштовує молитву за мир, під час якої згадуються усі країни, де йдуть війни.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на КМЦ.