Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Храм св. Ап. Петра в Одесі урочисто проголосили малою бізилікоюУ суботу, 16 березня 2019 року Апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті за участю єпископа- коад'ютора Одесько- СімферопольськогоСтаніслава Широкорадюка OFM, єпископа- помічника дієцезії Яцека Пиля OMI та екзарха Одеського і адміністратора Кримського владики Михаїла Бубнія (УГКЦ) очолив в костелі св. Ап. Петра в Одесі урочисту Святу Месу з нагоди проголошення храму малою базилікою.

Цей статус Святіший Отець Франциск надав костелу, щоб підкреслити його надзвичайну роль у збереженні (в радянські часи), відродженні (у посткомуністичний період) та поширинні християнства не тільки в Одесі, але й на всьому Півдні України.

Адже титул базиліки надається храмові не з огляду на монументальність чи інші архітектурні особливості його споруди, а тоді, коли він відзначається непересічною активністю вірних і духовенства.

В урочистості взяли участь отці- салезіанці, котрі з 1958 року в особі легендарного о. Тадеуша Хоппе SDB опікуються парафією, сестри-салезіанки, інші одеські священики, черниці та віряни.

В Україні це вже третій костел, який удостоївся статусу малої базиліки. У 1910 році такий титул отримала катедра Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові, а 19 липня 2014 року - костел Воздвиження Святого Хреста у Чернівцях.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на rkc.in.ua