Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

4 липня 2020р. в Тартакові Львівської області митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький оголосив храм св.Архангела Михаїла санктуарієм Божої Матері Зцілення Хворих та встановив архідієцезіяльний День молитви за хворих та працівників служби охорони здоров’я у кожну першу суботу липня.

Копія чудотворної ікони Божої Матері Зцілення Хворих повернулася до Тартакова із Червонограда в липні 2019 року, де зберігалася після освячення, оскільки місцевий храм перебував у аварійному стані. Оригінал ікони написав італійський художник у першій половині ХVIIст. для приватної каплиці маєтку графів Потоцьких у Тартакові, а після пожежі в маєтку ікону переказали до парафіяльного храму св.Архангела Михаїла.

У період із 1764 по 1777 роки було задокументовано понад 80 чудес за посередництвом Діви Марії Тартаківської, і на цій підставі 1777 року єпископ Холмський Антоній Окенцький установив санктуарій Матері Божої Тартаківської. Після ІІ Світової війни ікону перевезли до Польщі й зараз вона перебуває у рідному краї архієпископа Мечислава Мокшицького — у с.Лукавєц біля Любачева. Саме перед нею минули дитячі та юнацькі роки митрополита, визріло його покликання. Бувши секретарем св.Йоана Павла ІІ, тоді ще отець-прелат Мечислав Мокшицький доклав чимало зусиль, щоб була написана точна копія ікони, і 8 січня 2004 року у Ватикані, у приватній каплиці Святішого Отця, відбулося освячення та коронація ікони для Тартаківського костелу. І ось 4 липня, на початку врочистої Святої Меси, перед образом Матері Божої Тартаківської архієпископ Мечислав у присутності єпископа-помічника Львівської архідієцезії Едварда Кави, настоятеля о.Казимира Шалая, представників духовенства Жовківського деканату та вірян зачитав документ, яким установив санктуарій Божої Матері Зцілення Хворих. Також присутні мали змогу вислухати свідчення про зцілення за посередництвом Матерії Божої Тартаківської. Богородиця зцілила молоду жінку при надії, якій лікарі не давали шансів стати мамою. У проповіді під час Літургії митрополит зосередився на важливості турботи про хворих та людей похилого віку, підтримки працівників служби охорони здоров’я: — Сьогодні в Тартакові ми зібралися, щоб нагадати всім про те, що ми належимо до родини Ісуса, не лише через свідоцтво про хрещення, але передусім через виконання Божої волі. Багато років тому тут було відчитано Божу волю, яка об’явилася через присутність Божої Матері в чудотворному образі та в Її особливому милосердному погляді на хворих, для яких Марія стала зціленням хворих.

Тепер, коли минули десятки років, вшановуючи особливість цього місця і багатовікової традиції, ми повертаємося з великою надією і сподіваннями, що тут відновляться й оживуть слова Ісуса: «Я був хворим, а ви Мене провідали». (…) Нехай у цьому місці за заступництвом Марії звершиться перемога любові над байдужістю; нехай зроджуються натхнення до дієвої любові до ближніх, щоб ті, хто сумнівається або ще не вірує, говорили про нас: дивіться, як вони любляться взаємно. Також було зачитано Акт відання Божій Матері Зцілення Хворих усіх хворих та стражденних.
Християнський портал КІРІОС .