У ЗМІ опинився лист за підписом предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви митрополита Макарія на ім’я очільника РПЦ – Патріарха Кирила. Лист переданий головою Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталією Шевчук. В документі очільник УАПЦ Макарій від імені Архієрейського Собору Церкви просить допомогти Патріарха Кирила з відродженням в Україні “древньої Галицької Митрополії, як нової Помісної Церкви”,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на mefodiyorgua.

Також в листі Собор за підписом митрополита Макарія просить Патріарха Кирила прийняти рішення щодо визнання єпископських хіротоній, здійснених в УАПЦ в період з 07.04.1990 до 03.11.1996, маючи на увазі трьох діючих митрополитів УАПЦ – Андрія (Абрамчука), Романа (Балащука) та Макарія (Малетича). Щодо іншої частини єпископату – в листі нічого не сказано.

Свою думку стосовно написаного листа висловила голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталія Шевчук:

Я не розуміюсь на тонкощах церковного права. Але, на мою думку, цей лист є не чим іншим, як зрадою Української Автокефальної Православної Церкви, яка заснована на Всеукраїнському Православному Церковному Соборі у жовтні 1921 р. та двічі відроджувалася у минулому столітті: 1942 р. на Пінському Соборі та 1990 р. на першому Помісному Соборі УАПЦ у Києві.

Три роки тому 4 червня 2015 р. Помісний Собор УАПЦ обрав Вас на посаду Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви. Посівши цю почесну посаду, Ви, щоби зосередитися на своїх нових обов’язках, мали би відмовитися від керівництва Львівською Єпархією. Як відомо, Ви цього не зробили. А тепер у листі до Московського Патріарха Ви робите вигляд, що УАПЦ нібито існує лише у межах трьох областей України. 

Я дуже перепрошую, Владико, але Ваш вчинок не гідний сану Київського Митрополита та Предстоятеля УАПЦ. 

 Як тоді розуміти Вашу політику стосовно Кафедрального Собору УАПЦ у м. Києві — Свято-Андріївської Церкви? Як відомо, на сьогодні УАПЦ втратила цю святиню. Й тим самим втратила свій Київський церковний центр. То ж, можливо, Вам ніколи і не був потрібний Кафедральний Собор у Києві? 

 Яка ж тоді ціна Вашим обіцянкам Вселенській Патріархії? Ви неодноразово публічно заявляли, що перебуваєте у постійному контакті з Фанаром. Говорили Ви й про те, що «ось-ось» на базі храмів парафій УАПЦ має відкритися представництво (подвір’я) Константинопольського Патріархату. А з Вашого листа виходить, що весь цей час Ви плекали зовсім інші надії та плани — створити за допомогою Московського Патріархату «Галицьку Митрополію» на базі трьох Єпархій УАПЦ. Скажіть, Владико, Ви вважаєте таку поведінку Київського Митрополита гідною? 

Ви просите визнати єпископські хіротонії, що були здійснені з 1990-го по 1996 рік. Але ж більшість членів Архієрейського Собору УАПЦ отримала єпископський сан після 1996 року. Що ж тоді робити з цими єпископами? У сучасній УАПЦ 14 єпископів. Але, як можна легко з’ясувати з церковного календаря УАПЦ за 2018 р., у період, зазначений Вами у листі, були висвячені лише три чинні архієреї УАПЦ: нинішні митрополити Андрій Абрамчук (квітень 1990 р.), Роман Балащук (травень 1990 р.) та Макарій Малетич (листопад 1996 р.). 

Перепрошую, Владико, а який статус Ви передбачили для решти 11 єпископів УАПЦ? Якою буде їхня доля? Їх виведуть на спокій? Перерукоположать? (Але, даруйте, чому?) Запропонують приєднатися до Московського Патріархату? (Але в якій якості — як єпископів чи як священиків або мирян?)

 

Очільник УАПЦ Макарій просить допомогти Патріарха Кирила (ДОКУМЕНТ)