Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

У Харкові презентували книгу спогадів арх. Ігоря (Ісіченка) «Ми просто йшли…»9 жовтня 2018 р. в харківській книгарні «Є» відбулася презентація книги спогадів архиєпископа Ігоря (Ісіченка) «Ми просто йшли…» (видавництво «Акта»).

Модерувала зустріч Тетяна Пилипчук, завідувачка науково-дослідного відділу Харківського літературного музею та парафіянка Свято-Дмитрівського храму.

Відкрив презентацію представник видавництва «Акта» Денис Ткаченко, наголосивши на тривалій співпраці владики з їхнім видавництвом, починаючи з видання «Загальної церковної історії» (2001).

Питання, які звучали під час зустрічі, торкались насамперед церковного життя в Україні – актуального й минулого, особливо початку 1990-х років.
Владика наголосив, що книга адресована насамперед соратникам, а не опонентам. Наша найближча історія – від здобуття незалежности й до сьогодні – перекручується і міфологізується. Люди, які не грали важливої ролі на початку 90-х, подають зараз себе в іншому світлі, яке не відповідає реальності. Тому важливо показати, що є ті, хто добре пам’ятає, як розвивались події, зокрема довкола входження Української Церкви в посткомуністичну дійсність, і хто яке місце посідав у них.

Під час зустрічі владика неодноразово згадував патріярхів Мстислава Скрипника та Дмитра Ярему, які були його духовними наставниками. Він наголосив, що не треба забувати, що патріярх Димитрій був вихований греко-католицьким уточненням і відповідно до свого виховання розбудовував УАПЦ, а також на особливій ролі, яку відіграла УГКЦ в катакомбний період, зберігаючи київську церковну традицію. Владика запевнив, що уважно спостерігав протягом свого перебування в церкві за розвитком тих конфесій, які виокремились після здобуття Україною незалежності, тож його звернення за братськими порадами до УГКЦ не було спонтанним. Крім цього, на зустрічі говорилося про ажіотаж довкола томосу, небезпеку політичної заангажованости для церкви, невиправдані очікування щодо змін клиру.

Хоча більшість питань стосувались церковного життя, книга обіймає набагато більше тем: у ній описані роки дитинства владики, навчання в школі та університеті, викладацької праці. Автор вписує своє приватне життя в історичний контекст, описує суспільну ситуацію на Слобожанщині в різні періоди, окреслює роль близьких людей у формуванні своїх поглядів.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на uapc.org.ua