Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Глава УАПЦ Макарій провів зустріч з послом Великобританії Джудіт ГофПосол Великої Британії Джудіт Гоф у четвер провела зустріч з предстоятелем Української автокефальної православної церкви Макарієм. Про це вона написала на своїй сторінці у Twitter,- повідомляє Християнський портал КІРІОС  з посиланням на  УНН.

"Рада зустрітись із предстоятелем УАПЦ Макарієм, щоб обговорити перспективи надання Томосу та питання створення єдиної церкви в Україні в дусі мирного діалогу й залучення всіх сторін", - написала дипломат.

Як повідомляв Християнський портал КІРІОС, Митрополит Макарій - глава УАПЦ нещодавно заявив що у справі об’єднавчого Собору виникли проблеми. За його словами, основною перешкодою для проведення цього заходу є відстуність узгодженого статуту нової Церкви та її назви.

Нагадаємо, 11 жовтня Патріарх УПЦ КП Філарет заявив, що найближчим часом буде скликаний Архієрейський собор для об’єднання трьох церков.  Коментуючи слова митрополита Української автокефальної православної церкви Макарія про розбіжності між цервами щодо статуту й назви єдиної помісної церкви, він відповів: "Усі ці питання, які піднімає митрополит Макарій, – усі вони будуть вирішені на архієрейському Соборі. Не до Собору, а на Соборі".

"Там буде і об’єднання, там буде і обраний предстоятель, там буде і прийнятий статут. І все це буде проходити відкрито, з участю всіх архієреїв – як Київського патріархату, так і Московського патріархату і Автокефальної церкви", – наголосив Філарет.

За його словами, об’єднання трьох церков — УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП в Єдину українську помісну церкву відбуватиметься на добровільних засадах.

Також він заявляв, що утворення в Україні Єдиної української помісної церкви не означатиме, що на території держави не зможе існувати російська церква.