Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Архиєпископ Ігор на ІХ літургійному симпозіумі24-25 жовтня 2018 р. архиєпископ Ігор на запрошення Літургійного інституту в Кракові брав участь у ІХ міжнародному літургійному симпозіумі, присвяченому 50-річчю Літургійного інституту. Симозіум проходив під гаслом «Ad Fontes Liturgicos: На службі традиції та літургійної віднови».

Душею симпозіуму був о. проф. Пшемислав Новаковський, автор численних досліджень з історії літургіки, зокрема перекладеної українською мовою книги «Літургійна проблематика в міжконфесійній полеміці після Берестейської унії (1596-1720). Співорганізаторами симпозіуму були Папський університет Івана Павла ІІ в Кракові, Український Католицький Університет, Греко-католицький богословський відділ Пряшівського університету, Греко-католицький богословський інститут святого Афанасія в Ніредьгаза.

Доповідачі представляли літургійні дослідницькі осередки в Італії, Іспанії, Німеччині, Польщі, Україні, Словаччині, Угорщині, Румунії, Швейцарії. Серед них були як католики обох обрядів, так і православні. Під час симпозіуму було відправлено подячну Архиєрейську Святу Літургію в історичній церкві святого Марка, очолену єпископом Адамом Балабухом, головою комісії єпископату Римсько-Католицької Церкви в Польщі до справ Божого культу й дисципліни таїнств.

Архиєпископ Ігор виступив на симпозіумі з промовою про плідність інтердисциплінарних зв’язків у літургійних дослідженнях і важливості акцентування на таїнственному житті Церкви за умов нав’язування їй політичних моделей розвитку.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на uapc.org.ua