Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

На Прикарпатті згоріла церква (ВІДЕО)4 грудня о 19:17 на пункт зв’язку державної пожежної частини №14 міста Косів надійшло повідомлення про те, що в селі Рожнів Косівського району виникла пожежа церкви Архистратига Михаїла. 

До місця пожежі прибув підрозділ місцевої пожежної команди села Рожнів, на момент прибуття будівля церкви була повністю охоплена вогнем, площа пожежі складала 375 м.кв.

Вогнем знищено будівлю церкви.

До гасіння пожежі було залучено всього 33 чоловіки на 7 одиницях техніки. Від Управління ДСНС в області – 28 чоловік особового складу на 4 одиницях техніки. Травмованих та загиблих на пожежі не було. Причина виникнення пожежі встановлюється.

Церква Архистратига Михаїла була збудована 1991 і належала до УАПЦ.

Михайлівська церква була наймолодшою дерев'яною церквою Рожнева. Храм звела місцева громада УАПЦ у 1991 році. 

У книзі "Рожнів і Покуття" Миколи Гушула в розділі "Церкви в минулому" згадується, що храм Архистратига Михаїла звели в Рожневі за пароха Антоневича у 1852 році в Заріці – частині села, відділеній річкою Рибницею від інших кутів. Церкву так і називали – Заріцькою. Її іконостас та царські ворота вважалися одними з найгарніших в окрузі.  

В радянський час храм закрили, приміщення стояло пусткою, а потім його пристосували під шкільний склад. Церква згоріла 6 липня 1978 року вночі начебто через те, що діти поруч бавилися з вогнем. Селом ходили чутки, що це був підпал. Храм, який сьогодні знищив вогонь, був зведений у 1990-1991 роках. 

 

 Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на kurs.if.ua