До Києва на прощу з нагоди освячення Собору вже прибуло більше п’яти тисяч прочанНа прощу з нагоди освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви та святкування 1025-річчя Хрещення Русі-України вже прибуло до Києва більше п’яти тисяч прочан.

Прибуло також більше 250-ти священиків персональних та з групами.

О шостій ранку – була перша хвиля прибуття прочан. Друга хвиля очікується сьогодні після третьої дня. Третя хвиля прибуде вже на завтрашнє освячення Собору.

Наразі приїхали групи з Польщі, Словаччини, Литви, Канади, США, Німеччини, Аргентини, Австралії, Білорусі, Казахстану…

З самого ранку для прочан відслужили літургію в каплиці БлаговіщенняПресвятої Богородиці.

Програму прощі дивіться тут.

Довідка:

Рішення про побудову Патріаршого собору Воскресіння Христового на лівому березі Дніпра Синод Єпископів прийняв 2002 року. Проект Собору розробив у традиціях сучасного церковного зодчества архітектор Микола Левчук.

Разом із адміністративною будівлею собор утворює Патріарший центр УГКЦ площею 1,72 гектари.

Будівництво комплексу розпочалося 9 вересня 2002 року.

27 жовтня того ж року відбулося освячення наріжного каменя собору за участю тодішнього Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара). Богослужіння відтоді проводилися в тимчасовій молитовній каплиці.

У жовтні 2004 року освячено та встановлено на куполи п’ять хрестів собору. В освяченні взяли участь єпископи УГКЦ чотирьох континентів світу.

21 серпня 2005 року на площі біля храму за участю кількох тисяч вірних відбулися урочистості з нагоди перенесення осідку Глави Церкви зі Львова до Києва.

19 січня 2006-го року в підвальній частині храму було відправлено першу Літургію.

27 березня 2011 року в Патріаршому соборі Воскресіння Христового відбулася інтронізація новообраного Предстоятеля УГКЦ Блаженнішого Святослава (Шевчука).

Висота собору – 50 метрів, він уміщує 1,5 тисячі осіб.

 Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ