17 серпня у виставковому центрі біля Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ, що в Києві розпочався Освітній форум на тему: «Християнські цінності в освіті. Виклики і перспективи», що відбувається в рамках Всецерковної прощі до Патріаршого собору Воскресіння Христового УГК. Захід розпочався спільною молитвою «Отче наш» учасниками форуму. Почесним гостем дискусії під час форуму був Блаженніший Любомир (Гузар), Архиєпископ-емерит УГКЦ.

Додамо, що ініціаторами проведення даного заходу є представники Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання у співпраці із Комісією УГКЦ у справах мирян, Громадською радою з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України, Катехитично-педагогічним інститутом УКУ. Участь у роботі форумі беруть відомі експерти в галузі освіти. Учасники висвітлюють у доповідях сучасний рівень освіти в Україні та за кордоном, аналізують стан співпраці Церкви й освіти, обговорюють основні підходи формування християнських цінностей в навчально-виховному процесі, а наприкінці виголосять підсумкову резолюцію щодо питань співпраці Церкви й освіти.

Серед присутніх доповідачів на форумі Лілія Гриневич, перший директор Українського центру оцінювання якості освіти, координатор руху «Суспільство знань»; Омелян Вишневський, професор Дрогобицького ДПУ імені Івана Франка, академік Вищої освіти України; Віктор Малахов, професор Відділу філософії культури, етики та естетики Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України; Юрій Решетніков, український державний, політичний та релігійний діяч; Володимир Марущенко, український політик, народний депутат України V скликання; о. Роман Небожук, керівник Бюро УГКЦ для зв’язків з органами державної влади в м. Києві; Людмила Филипович, спеціаліст у галузі релігієзнавства, історії релігії, етнології релігії; с. Олександра Якимець, СНДМ.

Благословивши роботу форуму Блаженніший Любомир (Гузар), Архиєпископ-емерит УГКЦ, зауважив, що такий захід є нагодою застановитися над потребами українського народу і сформулювати конкретні і корисні рішення в освітній сфері.

«Ми сьогодні зійшлися тут у важливий час, бо якраз цими днями буде посвячений Патріарший собор Воскресіння Христового УГКЦ, який стане символом єдності християн. А з іншої сторони ми цього року згадуємо 1025- літню річницю Хрещення Русі-України. Ці дві обставини спонукають нас застановитися про те, наскільки ми дбаємо про християнське виховання своїх дітей», – зауважив Блаженніший Любомир.

 Архиєпископ-емерит заохотив усіх присутніх подумати про те, як допомогти кожній людині і, тим більше, дитині, зрозуміти і жити тими переконаннями, які людство одержало із вуст Спасителя. «Ми говоримо про християнство не лише з теологічної точки зору, але й говоримо про практичний спосіб того, як ми повинні жити. Ви повинні подбати про те, щоб наші батьки сьогодні чітко усвідомлювали свою відповідальність за своїх дітей; щоб в міру своїх зобов’язань, вони старалися забезпечити своїх дітей повноцінним християнським вихованням. Бо батьки - перші відповідальні за релігійне виховання дитини», - сказав промовець. На переконання Блаженнішого Любомира держава також повинна сприяти тому, щоб кожна віруюча людина одержала те, що їй належить у формі підтримки християнського покликання, існування християнських шкіл і фінансової підтримки релігійних освітніх програм.

Держава повинна сприяти тому,щоб кожна віруюча людина одержала те,що їй належить–Блаженніший Любомир 

Держава повинна сприяти тому,щоб кожна віруюча людина одержала те,що їй належить–Блаженніший Любомир

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.