Дні духовної віднови далеко не поодиноко проводяться Українською Греко-Католицькою Церквою як на теренах рідної держави, так і за кордоном.
Цього разу єпископи УГКЦ зустрілися на Житомирщині в навдивовижу прекрасному історико- культурному комплексі.
15 серпня 2013 року єпископи Української Греко-Католицької Церкви, які беруть участь у сесії Синоду Єпископів УГКЦ в Києві, провели традиційний день духовної відновив в історико-культурному комплексі «Замок Радомисль» (м. Радомишль Житомирської області), де в другій половині XVIII століття був осідок Предстоятеля Унійної Церкви.
Громадська діячка, лікар Ольга Богомолець, якій належить створений нею історико-культурний комплекс, у вітальному слові наголосила на важливості цієї події, коли «одразу стільки архиєреїв прибуло до цього славного історичного місця».
Духовну науку на тему, що обговорювалася на сесії Синоду, – про шляхи дальшої євангелізації, виголосив Блаженніший Любомир. Блаженніший акцентував у своїй науці на те, що першими відповідальними за успішність нової євангелізації в межах своїх єпархій є архиєреї, насамперед на них покладено це завдання. А під час його виконання єпископи мають тісно співпрацювати зі священиками та мирянами.
До членів Синоду також приєднався папський легат – кардинал Аюдріс Юзас Бачкіс, який прибув до Радомишля, щоб привітати єпископів УГКЦ.
Для гостей Синоду провели екскурсію в Музеї української домашньої ікони, який є частиною історико-культурного комплексу.
Відтак владики Синоду відслужили Молебень до Пресвятої Богородиці. Після молитви до єпископів звернувся кардинал Бачкіс, який, зокрема, сказав: «Коли ми святкуємо річницю Хрещення Київської Русі, наш погляд обіймає всю славну історію вашої Церкви, яка сягає своїм корінням часів, коли християнство жило в єдності з різними церковними та культурними традиціями, у сопричасті між собою. А отже, ми невтомно молитимемося за єдність, якої прагнув Ісус, та йтимемо дорогою екуменічного діалогу між усіма Церквами, котрі вважають себе пов’язаними з духовним спадком святого Володимира».
Наприкінці відбулася братня трапеза, під час якої Синод вітав ювілярів, тобто тих владик, котрі цього року відзначили свої ювілейні дні народження, священства чи єпископства. Ювіляри отримали подарунки. Також усім владикам УГКЦ було вручено книжку «Українська Греко-Католицька Церква: Перші кроки. Ісповідництво. Відродження», видану до 1025-ліття Хрещення Русі-України.
Завершився день духовної віднови духовним збагаченням та приємним та милозвучним концертом гурту «Божичі».

Духовна віднова в «Замку Радомисль»

Духовна віднова в «Замку Радомисль»

Духовна віднова в «Замку Радомисль» 

Духовна  віднова в «Замку Радомисль» 

Ірина Барган для християнського порталу КІРІОС за матеріалами Департаменту інформації УГКЦ.