У з’їзді руху «Матері в молитві» в рамках прощі до Патріаршого собору взяли участь 1,5 тис осіб

У з’їзді руху «Матері в молитві», який відбувся 17 серпня в Міжнародному виставковому центрі, у Києві, взяли участь близько 1,5 тис осіб. Захід відбувся в рамках прощі до Патріаршого Собору Воскресіння Христового.

Під час з’їзду учасники дякували Богу за численні дари та заносили до Нього свої молитовні прохання. З’їзд закінчився урочистою Літургією, яку відслужив голова Комісії УГКЦ у справах мирян о. Василь Білаш.

Координатор міжнародного молитовного руху в Україні «Матері в молитві» Віра Чмелик зазначає, що не сподівалася на таку велику кількість учасників з’їзду. «Я мала інформацію, що у заході візьмуть участь близько 300 осіб. Сьогодні зареєструвалося 730, а в залі було понад 1 300 осіб, а решта - стояли під дверима, бо охорона не впустила їх до приміщення з огляду на безпеку… На відміну від наших попередніх з’їздів, на цей з'їзд прибули Матері в молитві з усього світу. До нас приїхали люди з Хорватії, з США, Італії та інших країн. Ми є скрізь, де є УГКЦ», – зазначила вона.

За її словами, сьогодні в Україні діє понад 1 200 спільнот «Матері в молитві». «Постійно творяться нові спільноти, я не встигаю їх реєструвати. Зараз в Україні є понад 1200 спільнот «Матері в молитві». Ми маємо понад 30 тис осіб, які утворюють ці спільноти. Ні один мирянський рух не розвивається так активно, як «Матері в молитві» і це тільки тому, що ми шукаємо своїх планів, а намагаємось творити волю Божу, а Божі плани – це завжди є тайна», – розповідає п. Віра.

Вона також зазначила, що з нагоди освячення Собору «Матері в молитві» хочуть подарувати головному храму УГКЦ мозаїку жінок-мироносиць.

Своєю чергою, новопризначений духовний провідник руху в Україні о. Зиновій Хоркавий каже, сьогодні цей рух є дуже актуальним в Україні, бо як ніколи є потреба молитви за молодь. «Рух «Матері в молитві» – це є скарб для Церкви, тому що це найбільша духовна спільнота. Місії цієї спільноти дуже актуальною, бо за дітей, за молодь теперішню потрібно дуже молитися. Сучасна молодь має дуже багато спокус… Для мене як для духівника найважливіше – це духовний провід спільноти, починаючи від опіки парафіяльними спільнотами і закінчуючи служінням на загально церковному рівні: сповідь, причастя, ре колекції, різні зустрічі, молебні – усе що для них потрібно», – зазначив о. Зиновій.

 Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.