Блаженніший Святослав переніс мощі святих у Патріарший собор Воскресіння Христового

Cьогодні, 17 серпня, на Велику Всенічну Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) переніс у Патріарший Собор Воскресіння Христового мощі святих апостолів Петра, Павла та Андрія Первозванного, Папи Климента Римського та Мартина, котрі загинули на українських землях, святого священномученика Йосафата, блаженних священномучеників ХХ-го століття Миколая Чарнецького та Йосафата Коциловського, які завтра вкладуть у престол Собору, під час освячення.

Під час обходу з мощами навколо Собору Владика Йосиф (Мілян) свяченою водою окропив зовнішню частину храму. Власне це є початок Чину освячення Собору.

Під час проповіді до численно зібраних вірних та духовенства Блаженніший Любомир (Гузар), Архиєпископ-емерит УГКЦ нагадав, що ми посвячуємо храм, який є «символом єдності нашої Церкви». «Вітаю вас усіх із входом у цей храм і з внесенням святих мощей. Власне внесення святих мощей – це дуже важливий момент. Бо завтра ці святі мощі будуть вкладені у святий престол і завершиться свято посвячення храму. Свято, на яке ми довго чекали», – зазначив Блаженніший Любомир.

Проповідник закликав усіх радіти сьогодні. «Сьогодні – день радості. Коли я тільки приїхав сьогодні, мене зустріли вірні з України, з Західної Європи, з Північної і Південної Америки, з Австралії. Ваша присутність, дорогі в Христі, присутність представників наших поселень, є першою підставою нашої радості», – сказав він.

Блаженніший подякував усім вірянам за пожертви, завдяки яким вдалося побудувати Патріарший собор.

“Дякуємо представникам різних поселень і нашої рідної землі за те, що ви своїми жертвами уможливили, що ми сьогодні вже могли почати служіння у цьому храмі. Де б ви не були, сердечне вам спасибі, добродії”, –подякував він.

“Сьогоднішній день також особливий тим, що це освячення храму відбувається у присутності єпископів нашого Синоду – представників усіх наших митрополій і єпархій, екзархатів, одним словом, представників нашої Церкви по цілому світу. Святіший Отець Франциск прислав нам свого особистого представника, щоби ми краще відчули нашу вселенську єдність, єдність вірних нашої Церкви по цілому світі, що ми об’єднані у Господі, у Церкві, в нашому походженні”, – наголосив насамкінець Блаженніший Любомир.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.