Блаженніший Святослав освятив Патріарший собор Воскресіння ХристовогоCьогодні, 18 серпня, з нагоди 1025-річчя ювілею Хрещення Русі-України, відбулася історична подія в житті Української Греко-Католицької Церкви – Отець і Глава Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) освятив головний храм греко-католиків – Патріарший собор Воскресіння Христового.

«Цей Собор є видимим знаком єдності й соборностінашої Церкви як в Україні, так і далеко поза її межами. Ми будувалийоговсі разом – цеглинками-пожертвами, щонадходилисюди з усьогосвіту. Цей Собор збирає усіх синів і дочок ВолодимировогоХрещення, закликаєїх до єдності, до відновлення у вірі, до джерела небесної поживи в духовнійпустелісучасногосвіту»,– наголосив Блаженніший Святослав у своїй проповіді до духовенства та вірних.

Перед тим як освятити престол архиєреї помили його водою з милом, червоним вином, рожевою водою. Виливаючи тричі навхрест вино на престол Глава Церкви промовив: «Окропи мене іссопом і очищуся, обмий мене і стану біліший від снігу». Потім трапезу помастили миром, після чого всередину престолу Блаженніший Святослав заклав мощі святих мучеників.

«У цю трапезу ми вклали мощі цілої спільноти святих: апостолів Петра і Павла; святого Андрія Первозванного, першого з покликаних і благовісника Божого Слова на київських горах; Папи Климента Римського та Мартина, котрі загинули на українських, кримських, землях; святого священномученика Йосафата, що своєю кров’ю запечатав єдність Київської Церкви з Римським Апостольським престолом; блаженних священномучеників ХХ століття Миколая Чарнецького та Йосафата Коциловського», – сказав Отець і Глава Церкви.

Після освячення престолу свяченою водою окропили стіни Собору з внутрішньої сторони.

На прощу з нагоди освячення Собору прибули вірні з усіх континентів світу, різних міст і сіл України. Загалом за попередніми підрахунками прибуло 17 тисяч прочан.

Вірні під час Богослужіння відновили хресні обіти.

Блаженніший Святослав освятив Патріарший собор Воскресіння Христового

Блаженніший Святослав освятив Патріарший собор Воскресіння Христового

Блаженніший Святослав освятив Патріарший собор Воскресіння Христового

Блаженніший Святослав освятив Патріарший собор Воскресіння Христового

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.

Хорватія на море