21 серпня 2013 року у приміщенні Патріаршої курії УГКЦ на вул. Інститутській у Києві Блаженніший Святослав зустрівся з новим послом США Джеффрі Пайєттом. Зустріч відбулася на прохання посла США.

Під час спілкування сторони говорили про роль Церков загалом і Української Греко-Католицької Церкви зокрема у справі розбудови громадянського суспільства. Пан посол зазначив, що вважає глав Церков лідерами громадянського суспільства. Він цікавився, якою є євроінтеграційна перспектива та на скільки громадяни України бачать своє майбутнє у європейській спільноті.

На це Блаженніший Святослав розповів про позицію у цьому питанні Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій. Глава УГКЦ згадав про поїздку делегації ВРЦіРО у лютому цього року до Брюсселю і про різні зустрічі на найвищому рівні, які тоді відбулися. При цьому члени делегації засвідчили євроінтеграційні прагнення українців. Блаженніший Святослав повідомив, що у жовтні цього року має відбутися ще один візит делегації ВРЦіРО до столиці Євросоюзу.

Також сторони проаналізували стан релігійної свободи в Україні. Пан посол зазначив, що США уважно спостерігають за цією ділянкою суспільного життя. При цьому Предстоятель УГКЦ наголосив на важливій ролі ВРЦіРО у справі збереження міжконфесійного і міжрелігійного миру в Україні.

Відтак пан Джеффрі Пайєтт дуже позитивно говорив про важливу історичну подію в історії УГКЦ – урочисте освячення Патріаршого собору. Він розповів про увагу закордонної громадськості, спостерігачів, експертів, ЗМІ до цієї події, відзначив її чисельність і справжню духовність.

Також йшлося про майбутній візит посла до Львова і відвідини УКУ.

 На завершення Блаженніший Святослав подарував послові США Джеффрі Пайєтту щойно видане українською і англійською мовами презентаційне видання «Українська Греко-Католицька Церква. Перші кроки. Ісповідництво. Відродження».

Блаженніший Святослав зустрівся з новим послом США Джеффрі Пайєттом 

  Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ .