Митрополит Люблінський: Освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві стало великим історичним святом для греко-католиків з усього світу. На цьому наголосив в інтерв’ю Католицькій інформаційній агенції Митрополит Люблінський Архиєпископ Станіслав (Будзік), який офіційно представляв Конференцію єпископату Польщі на освяченні Патріаршого собору та святкуваннях 1025-річчя Хрещення Русі-України.

«Без сумніву, ці події мають історичний вимір. Я дуже щасливий, що міг під час церемонії представляти Церкву Польщі», - сказав він.

Митрополит Люблінський відзначив, що на освячення прибули тисячі людей з усього світу УГКЦ. «Греко-католики зі США, Канади, Бразилії, Аргентини, Австралії, Польщі та інших країн світу не приховували своїх емоцій та радості від цього великого вияву віри. Вони бурхливими оплесками вітали своїх пастирів», - зауважив Архиєпископ Станіслав (Будзік)

Він нагадав, що через три роки Польща відзначатиме 1050-річчя свого Хрещення. Тож у зв’язку з цим та з нагоди Всесвітнього дня молоді, який відбудеться у Кракові того ж року, Митрополит запросив українських греко-католиків узяти участь у святкуваннях, що відбудеться за участю Святішого Отця Папи Франциска. «Церква в Польщі дуже б хотіла, аби якомога більше молодих людей з України та інших країн Східної Європи взяли участь у цих святкуваннях», - сказав Митрополит.

  Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.