Глава УГКЦ Святослав (Шевчук),прокоментував можливе підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄСКоментуючи можливе підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, зауважив, що це буде історична подія для України та українського народу. На його думку, підписання цієї Угоди можна прирівняти із зустріччю президентів у Біловезькій пущі, яка формально поклала край існуванню Радянського Союзу - як імперії комуністичної влади.

«Актом підписання Угоди про асоціацію з ЄС наша незалежність буде утверджена. Тому релігійна спільнота, зокрема, глави християнських Церков та релігійних організацій не можуть стояти осторонь цієї дискусії», − додав він. Йдеться про світоглядні моменти усвідомлення незалежності українського народу і держави, яка буде мати визнану європейську ідентичність.

Як сказав Глава УГКЦ, у тексті Угоди буде сказано про те, що Україна – це держава із європейською ідентичністю. Тому підписанням цієї Угоди Україна не так входитиме у Європу, а, радше, буде до неї повертатися. Адже через певні історичні події Україна довготривалий час була відчужена від Європейського цивілізаційного континенту. «Проте сьогодні ми, як незалежна держава, повинні відкрити своє європейське коріння. Тому цілком природно, що ми повертаємося до свого коріння та своєї ідентичності, як незалежна держава, і до своєї європейської сім’ї народів», − додав він.

Наостанок Верховний Архиєпископ УГКЦ зазначив, що «дорога України до Європи − це дорога розвитку і утвердження демократії в українському суспільстві».

Нагадаємо, що, як уже повідомляв Християнський портал КІРІОС, 30 вересня 2013 року оприлюднено Звернення Церков і релігійних організацій до українського народу щодо дискусії про європейські цінності в Україні.

 Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.