«Ідея усиновлення… є важливою і невід’ємною складовою частиною християнської віри», − Глава УГКЦ30 вересня в Україні вп’яте відзначають День усиновлення. За словами Блаженнішого Святослава (Шевчука), Глави УГКЦ, віруюча людина є усиновлена Богом. Адже кожен із нас через Таїнство хрещення та особисте навернення до Христа Спасителя є сином і донькою Господа. «Ідея усиновлення, з духовного, богословського боку, є важливою і невід’ємною складовою частиною християнської віри», − пояснив він.

За його словами, сироти – одні з найбільш незахищених категорій суспільства. Тому, коли хтось допомагає сироті, її захищає чи чинить милосердя, то, згідно зі Святим Письмом, Сам Бог винагороджує таку особу.

Предстоятель Церкви зауважує, що українська держава є спадкоємницею системи опіки над сиротами часів Радянського Союзу. Така система виховання т. зв. «нової людини» в Радянському Союзі була ґрунтована на ідеології вилучення дітей із сімейного контексту. Держава сама хотіла виховати дітей, перетворити їх в «нову людину», заперечити право батьків на виховання власних дітей, що спровокувало явище сирітства у великих масштабах. Для того, щоб держава виховувала сиріт були створені дитячі будинки і сиротинці.

«Ми бачимо, що сьогодні в Україні сиротинці знаходяться у жахливому стані не тільки із матеріального боку. Сироти у таких виховних спільнотах, якими опікується держава, зазвичай, є незахищеними і нездатними інтегруватися у суспільство. Зустрічаючись із такими дітьми, ми бачимо, що вони не завжди здатні створити власну сім’ю, бо вони ніколи не знали, що це таке», − пояснив Блаженніший Святослав.

Ідея усиновлення, за словами Першоієрарха УГКЦ, як необхідний елемент захисту сиріт і виконання Божого закону, є надзвичайно важливим. Церква, з одного боку, захищає право батьків виховувати дітей. А, з іншого, вона захищає права сиріт, як осіб, що мають право виховуватися не в сиротинці, а в родині. Тому Церква намагається сприяти справі усиновлення сиріт.

«Ми підтримуємо ініціативи сімей, які готові взяти на виховання дитину, яка втратила своїх природних батьків. Проте ми також захищаємо права цієї сироти, бо вона має право бути усиновленою сім’єю, яка має батька і матір», − сказав Блаженніший Святослав (Шевчук).

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС, з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.