У Братиславі (Словаччина) проходить щорічна Генеральна асамблея Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE). Від України у ній приймає участь Глава та Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), Архиєпископ Львівський Мєчислав Мокшицький (РКЦ) та Єпарх Мукачівський Мілан (Шашік).

Протягом чотирьох днів (3-6 жовтня) Голови католицьких єпископатів Європи - члени ССEE дискутуватимуть на тему «Бог і держава. Європа поміж світськістю та секуляризмом». У Братиславі єпископи говоритимуть про те, наскільки релігія і Бог є відображені, визнані і активно присутні в Конституції, правовій системі і суспільстві європейських країн. Зокрема, Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) зазначив, що для християн України ця тема є дуже важлива в переддень саміту Україна-ЄС, який відбудеться у Вільнюсі. За словами Блаженнішого, проведення подібного форуму показує, з одного боку, що «у Європі є здорове християнство і тому непотрібно боятися Європи». Глава УГКЦ зазначив, що «неможливо зупинити наступ секуляризму, який змінює відношення людини до людини і людини до Бога. Тому, якщо християни-католики разом над цими питаннями застановлятимуться, то зможуть переобразити не тільки обличчя об’єднаної Європи, але покласти фундамент для нового суспільства, яке формується». Окрім того, «помогти сучасній Європі відкрити її спільне коріння».

У свою чергу, у вітальному слові під час відкриття генеральної асамблеї  Голова ССЕЕ кардинал Пітер Ердо наголосив, що «ми живемо до певної міри в парадоксальній реальності. З одного боку, в Європі до сьогодні є присутні культура та віра, які глибоко закорінені в древній християнській традиції. А, з іншого боку, ми є свідками того, як все більше відкидається християнська спадщина і, як наслідок, йде пошук інших «форм єдності». Голова ССЕЕ підкреслив, що «здоровий» поділ між Церквою та Державою є необхідним, однак він не означає повного викорінення духовно-релігійного моменту з життя суспільства, але вимагає визнання свободи як окремих осіб, так і суспільства назагал.

Цьогорічну конференцію вирішили провести в Словаччині з нагоди 1050-ї річниці «принесення» християнства свв. Кирилом та Методієм на словацькі землі. Голова конференції єпископів Словаччиниї Станіслав Зволенський назвав братів-просвітителів слов’ян "стовпами словацької Церкви" та підкреслив, що «наша приналежність до Католицької Церкви і наша віра базуються на мужньому служінні цих двох представників Церкви».

 Протягом 3-6 жовтня, Блаженніший Святослав (Шевчук), разом з іншими Головами єпископських конференцій Європи, матиме зустрічі з президентом Республіки Іваном Гаспаровичем, прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фітцо та іншими представниками світського та церковного керівництва держави. Окрім того, в суботу, 5 жовтня, в церкві св. Івана де Мата Глава і Отець УГКЦ очолить Божественну Літургію у візантійському обряді. 

Патріарх Святослав у Словаччині бере участь у щорічній генеральній асамблеї Ради Єпископів 

Патріарх Святослав у Словаччині бере участь у щорічній генеральній асамблеї Ради Єпископів 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.