5 жовтня Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, очолив Божественну Літургію в греко-католицькому катедральному соборі Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста в Братиславі (Словаччина). Учасниками цієї спільної молитви були отці-делегати Генеральної асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE).

Під час проповіді Предстоятель УГКЦ зазначив, що для нього є великою честю брати участь у пленарному засіданні Асамблеї з нагоди 1150-ї річниці «принесення» християнства св. Кирилом та Методієм на словацькі землі.

«Ми маємо виховувати Слово Боже в людині, щоб Святий Дух міг знайти Своє місце для її дальшого духовного розвитку. У контексті нової культури глобалізованого світу, у котрій від традиційних цінностей не залишилося, як каже Ісус, «каменя на камені, який не буде зруйновано» (Мт. 24, 2), прислухаймося до слів Апостола: «Давай співробітників, як живі камені вбудовані в себе дім духовний, священство святе, щоб приносити жертви духовні, приємні для Бога через Ісуса Христа», − закликав проповідник. На його думку, «кінець людської історії - не катастрофа, бо ним є сам Він − Христос, наш Спаситель», а ми, християни, несемо в собі Христа.

Блаженніший Святослав розповів, що цими днями в Україні дискутують про наступний саміт Україна−ЄС, який відбудеться у Вільнюсі 28 - 29 листопада. «Очікується, що наша країна зможе, нарешті, увійти до європейського співтовариства», − висловив сподівання Глава УГКЦ.

За його словами, в Україні християни (католики, православні та протестанти), мусульмани та іудеї, з одного боку, одностайні щодо процесу євроінтеграції, але, з іншого, − запитують про цінності в Європі, про те, що буде з родиною і духовно-релігійним життям в Україні. «Зважаючи на це, у цей історичний момент ухвалення рішення щодо майбутнього не тільки України, а й усієї Східної Європи та мільйонів християн різних конфесій, просимо вашої підтримки і молитви», − звернувся Блаженніший Святослав до присутніх на молитві.

Як уже повідомляв Християнський портал КІРІОС, 3 - 6 жовтня Блаженніший Святослав (Шевчук) бере участь у цьогорічній Генеральній асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE), яка проходить у Братиславі (Словаччина). Тема Асамблеї: «Бог і держава. Європа поміж світськістю та секуляризмом».

Глава УГКЦ очолив Божественну Літургію в рамках засідання Ради Єпископських Конференцій Європи

Глава УГКЦ очолив Божественну Літургію в рамках засідання Ради Єпископських Конференцій Європи

Глава УГКЦ очолив Божественну Літургію в рамках засідання Ради Єпископських Конференцій Європи

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.