Європа дихає двома легенями: Східної і Західної Церкви, - Глава УГКЦ

У Братиславі, столиці Словаччини, завершилися щорічні пленарні зустрічі Ради Єпископських Конференцій Європи, учасники якої обговорювали тему «Бог і держава. Європа між світськістю та лаїцизмом».

В Асамблеї взяв участь Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук). Він пояснив, чому була присвячена цьогорічна Асамблея президентів єпископських конференцій Європи.

«Ці питання сьогодні є в центрі суспільної дискусії України, зокрема, в контексті підготовки до підписання Угоди про її асоціацію з ЄС. З одного боку, згідно з навчанням Папи Венедикта ХVI, ми розуміємо, що здорова світськість держави має позитивні аспекти, бо ґарантує права для всіх Церков і релігійних організацій. Але, з іншого, – крайній секуляризм, який забороняє будь-які прояви релігійного життя, є неприйнятним. І ось ми тут разом зібралися, щоб поспілкуватися, обмінятися своїми поглядами, аби захистити свободу сумління і свободу релігії в Європі», – наголосив Блаженніший Святослав.

Напередодні завершенням Асамблеї Глава УГКЦ очолив Святу Літургію святого Івана Золотоустого, під час якої молилися до Господа всі учасники заходу.

За словами Предстоятеля Греко-Католицької Церкви, таке відбулося «вперше». «Сьогодні вперше в історії Генеральних асамблей президентів єпископських конференцій Європи всі присутні молилися Літургію в нашому обряді. Ми хотіли так відсвяткувати 1150-ту річницю прибуття святих Кирила і Методія для місії на ці терени. Бо ці святі принесли із собою візантійську Літургію і молилися в такий спосіб, як ми сьогодні запропонували Генеральній асамблеї. Гадаю, це важливо, щоб усі владики з країн Європи усвідомили, що Європа дихає двома легенями: Східної і Західної Церкви. Лише тоді, коли ми дихаємо на повні груди, маємо силу свідчити християнські цінності та проповідувати Євангеліє в Європі», – пояснив Блаженніший Святослав.

Під час проповіді на Літургії Глава УГКЦ вказав на те, що сьогодні в Україні, напередодні Вільнюського Саміту Україна-ЄС, християни різних конфесій, представники інших релігій, ставлять, серед іншого, запитання: «А чи в Європі ще існують європейські цінності? Що станеться з сім’єю, з релігійним життям в Україні?» За словами Блаженнішого Святослава, Господній заклик «не боятися» стосується і цієї ситуації. Так, теперішня Церква переживає період «болючого руйнування закам’янілої та неавтентичної релігійності».

У цьогорічному засіданні, крім Блаженнішого Святослава (Шевчука), Високопреосвященнішого Мечислава (Мокшицьского) та Преосвященнішого Мілана (Шашіка), бере участь також о. Василь Говера, Апостольський делегат для греко-католиків у Казахстані та Центральній Азії, представляючи Єпископську Конференцію Казахстану.

Столицю Словаччини, як місце щорічної зустрічі провідників європейських єпископатів, було обрано невипадково. Адже вони прибули сюди на запрошення місцевого єпископа, щоб вшанувати 1150-річчя євангелізаційної місії святих Кирила і Методія на цих землях.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.