Блаженніший Любомир радить обирати кандидата на посаду Президента України за принципипом «трьох Голосує той, хто переконаний, що його голос є важливим і це його справжній вибір. Стосовно тих, які не йдуть на голосування, то тут потрібно розуміти причину такої позиції. Якщо йдеться про позицію на кшталт: "Мені не хочеться" або ж "Мені все одно", – тоді можна говорити навіть про гріховність такого вчинку.

Таке переконання висловив Блаженніший Любомир (Гузар), Архиєпископ-емерит УГКЦ, в інтерв’ю для «Католицького вісника», чергове число якого вийшло друком у ці дні.

Блаженніший Любомир пояснює, що таку нехіть можна зрозуміти, «бо у нас в минулі роки під час виборів було багато негативного».

«Ще однією причиною нехоті йти голосувати може бути усвідомлення, що певні кандидати не мають належних професійних якостей для такої відповідальної посади», − каже він.

Щоб обрати гідного кандидата на посаду Президента України Блаженніший Любомир вважає, що необхідно насамперед дослідити його минуле. А саме те, що він зробив для своєї держави.

Інший критерій це те наскільки він готовий пояснити свої кроки та рішення перед виборцями. «Я хочу бачити конкретного кандидата з певними власними моральними та професійними якостями. Мені важлива, в першу чергу, його особистість. Більше того, я би хотів, безпосередньо, від нього почути, як він пояснює свої політичні кроки – у минулому і майбутньому», − пояснює владика.

Блаженніший Любомир радить принцип, за яким, один із його знайомих, що займався кадровими справами, брав людей на відповідальні посади – принцип «трьох "п"».

«Перше – професіоналізм. Важливо, щоб людина була кваліфікована, мала відповідні знання, а також політичну мудрість. Друга річ – порядність. Людина має бути чесною, а не круть-верть. Не повинна говорити неправди, не має приховувати своїх прибутків. І нарешті, третя справа – це патріотизм. Чи ця людина справді любить свій народ, свою країну?» − радить Архиєпископ-емерит УГКЦ.

Християнський портал КІРІОС, за матеріалами Департаменту інформації УГКЦ.