З 16 по 18 травня у містечку Люрд, що на півднному заході Франції, відбулося 56-е Міжнародне військове паломництво до Люрду, в якому взяла участь делегація з України. Усього у військовій прощі взяло участь близько 12 000 учасників з 36 країн світу. Військовослужбовці разом з капеланами молилися за мир в усьому світі, адже гасло цьогорічного паломництва – «Слуги Христа – слуги миру».

Нагадаємо, 56-е Міжнародне військове паломництво до Люрду українська делегація у кількості п’яти осіб розпочала з Майдану Незалежності. Україна стала центром уваги та отримала підтримку, яку військовослужбовці та духовенство з різних країн світу виражали нашим прочанам оваціями під час урочистого відкриття паломництва - винесення прапороносною групою українського державного прапора серед інших держав світу.

За словами представників делегації, особлива підтримка України відчувалася і в приватних розмовах та теплій зустрічі українців представниками слов’янських держав. Військовий єпископ Хорватії Юрай Єзерінац під час Літургії Східного обряду висловив українцям слова підтримки та запевнив у своїй молитві за український народ у цей непростий час.

«Я відчув велику солідарність світу з українським народом, - ділиться військовий єпископ Михаїл (Колтун), духовний керівник делегації до Люрду. – Відчуваю, що світ дуже стривожений подіями, що відбуваються в Україні. З іншого боку, усі були подивовані нашою делегацією, котра складається лише з п’яти чоловік. (До прикладу, у минулорічному паломництві Україну представляли в Люрді більше 200 військовослужбовців). Вважаю, що такою кількістю ми гідно представили Україну, даючи зрозуміти світу, що в цей складний час наші військовослужбовці служать миру та захищають нашу державу від агресора», - підкреслив Владика Михаїл.

Полковник Руслан Коханчук, представник Міністерства оборони України: «Я брав участь у багатьох урочистих заходах. Проте у Люрді пережив неймовірне захоплення: під час відкриття оголошують вихід України – здіймаються оплески… і не перестають тривати. Прапороносна група виносить український стяг на сцену… Неабияк зворушила підтримка простих людей, зокрема й італійського курсанта, котрий запевнив полковника у своїй молитві за Україну: «Ми знаємо, що у вас в Україні відбувається, що діється з Кримом. Ми молимось за вас», - цими словами військовослужбовця поділився полковник Руслан Коханчук.

Українська делегація взяла участь у покладанні квітів до пам’ятника загиблим у Другій світовій війні, Марійній ході зі свічками, кожен мав нагоду прийняти цілющу купіль у джерелі, - повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Прес-службу Департаменту капеланства.

Протягом усієї прощі делегація світила лампадку, початково запалену на Майдані Незалежності, як видимий знак молитви за мир в Україні та у цілому світі. З цією лампадкою делегація вирушила до Риму, щоб 21 травня взяти участь в аудієнції Папи Франциска та урочисто передати йому цей молитовний символ.

«Слуги Христа – слуги миру» 56-е Міжнародне військове паломництво до Люрду