Вже вкотре містечко Санліс, що в Пікардії, радо приймає нащадків славетної Анни Київської, дочки Ярослава Мудрого, королеви Франції ХІ століття.

Цьогорічні святкування в честь княжни розпочалися ще в суботу, 17 травня, конференцією про Анну Ярославну в 17-му районі Парижа та концертом українського хору з Канади (Торонто) «Веснівка» в катедрі Святого Володимира Великого, що на Сан-Жармені.

В неділю, 18 травня, багаточисельна українська громада прибула в Санліс, щоб віддати належні почесті славетній землячці, яка прославилася у Франції просвітницькою діяльністю, мудрою і освіченою правителькою, фундаторкою абатства Святого Вінсента. У самому Санлісі, що був резиденцією королівського подружжя, і сьогодні можна побачити каплицю ХІ століття, збудовану Анною Ярославною, в честь народження свого первістка Філіпа (Пилипа) та скульптуру королеви перед входом, на якій прочитується напис: «Анна Київська, французька королева, засновниця собору в 1060 році».

Цьогорічні святкування 18 травня були дуже насиченими. Все розпочалося о 8 годині ранку Літургією в придбаній українцями церкві свв. Бориса і Гліба. Опісля, в 10-й годині, в центрі міста біля пам’ятника славетній княжні Анні відбулася урочиста частина з привітаннями для української громади і приїзджих гостей, а також традиційне покладання квітів до пам’ятника Анні Київській та до меморіальної стели жертвам Голодомору, що знаходиться поруч. Слід нагадати, що ця памятна дошка була встановлена у містечку у 2008 році за ініціативою колишнього мера міста Жан-Пєра Кантера і СКУ.

Сотні українців та інших гостей, серед яких були представники від українського Посольства у Франції і від мерії міста Санліс, керівники франко-українських асоціацій та інших установ, належно віддали шану славетній землячці. Особливо вразив приїзд команди паризького Автомайдану з українською символікою.

Опісля в капличці Святого Вінсента відбулося святкове Богослужіння. Вся урочиста частина та свята Літургія супроводжувалися співом українського хору з Канади «Веснівка» та хору катедри Святого Володимира Великого м. Парижа під керівництвом Лесі Микитин.

 Після обіду відбулася конференція, присвячена Анні, княжні київській, королеві Франції, відвідання катакомб біля церкви свв. Бориса і Гліба та концертом канадського хору «Веснівка».

На честь Анни Київської, королеви Франції провели святкування у Санлісі

На честь Анни Київської, королеви Франції провели святкування у Санлісі 

На честь Анни Київської, королеви Франції провели святкування у Санлісі

На честь Анни Київської, королеви Франції провели святкування у Санлісі

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.