На Львівщині відкрито пам’ятну таблицю священику, який виводив УГКЦ з підпілляУ соборі УГКЦ Покрова Пресвятої Богородиці, що в Самборі Львівської області, відкрито і сьогодні на Вознесіння Христове буде освячено пам’ятну дошку ієромонаху о. Миколаю Куцю з нагоди річниці його смерті,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на ZIK.

Своє земне життя блаженної пам’яті о. Миколай присвятив служінню Богові. Незважаючи на жорстокі переслідування радянських репресивних органів – КГБ, міліції, він залишався вірним знищеній сталінсько-комуністичною системою Українській Греко-Католицькій Церкві, а 2 липня 1989 року в числі перших з групою священиків у Самборі вивів її з підпілля, заявивши тодішній владі, що Христова церква, яка завжди була національною та з народом, насправді не ліквідована, а в катакомбах жила і продовжує жити.

На місці виходу УГКЦ з підпілля було встановлено ювілейний Хрест з нагоди 1000 ліття хрещення Руси-України, згодом о. Миколай Куць спочатку спорудив капличку, в якій проводив Богослужіння, а поруч започаткував будівництво величного собору Покрова Пресвятої Богородиці. Він, за первісним задумом, мав бути осідком єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Справу о. Миколая в Самборі довершили інші священики – його послідовники. На сьогодні цей собор за архітектурним вирішенням належить до числа найкращих в Україні.

Рік тому, 30 травня, серце надзвичайно скромного, вірного воїна Христа о. Миколая Куця перестало битися. Він похований на території започаткованого ним будівництва собору. Біля його могили, що увінчана квітами, щодня моляться самбірчани, віряни УГКЦ, чим віддають данину шани за ревне пастирське служіння церкві, державі та народу.