«Подарунок від Господа Бога, що це становлення Патріарха, Глави Церкви відбуватиметься під опікою мого духовного батька, мого вчителя, мого старця – Блаженнішого Любомира». Про це Глава УГКЦ Блаженніший Святослав сказав під час своєї першої як Предстоятеля УГКЦ прес-конференції у Києві. 

«У день інтронізації хтось запитав: «Владико, вам не страшно?»… По-людськи – так. Але, з іншого боку, я маю велику певність, тому що зі мною Блаженніший Любомир», – зауважив новопоставлений Глава УГКЦ.

«Я вважаю себе духовним сином і послідовником Блаженнішого Любомира. У неділю на Літургії я сказав, що він, як добрий батько, вміло мене виховував», – наголосив Блаженніший Святослав. Глава Церкви вважає, що cлужіння в Аргентині було для нього надзвичайно добрим уроком, і як досвід самостійного прийняття рішень, і як нагода подивитися на Церкву збоку: «З одного боку я був залучений до будівництва Церкви, а з іншого – як той художник, відійшовши назад, міг побачити цілісну картину».

Підкресливши, що вважає за честь продовжувати те, що започаткував попередній Глава Церкви, Блаженніший Святослав зазначив, що УГКЦ далі впроваджуватиме стратегію Церкви, означену рішенням Синоду у 2006 році гаслом «Святість об’єднаного Божого люду».

Першоієрарх Церкви розповів, що зазначена стратегія далі розвиватиметься за трьома напрямками – у душпастирській і євангелізаційній діяльності Церкви, у вибудовуванні виконавчої вертикалі та в географічному позиціонуванні.

Видимим знаком продовження праці свого попередника на Київському престолі Блаженніший Святослав назвав поступове закінчення побудови Патріаршого собору Воскресіння Христового, де цієї неділі відбувалася інтронізація Глави Церкви.

На запитання журналістів, якою автівкою їздить новий Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав зауважив, що приїхав на прес-конфернцію автом Блаженнішого Любомира. «Ще в Аргентині мене називали «мандрівним єпископом», – пожартував Глава Церкви, зазначивши, що віддає перевагу компактній валізці, а не коштовним автам та резиденціям.

Департамент інформації УГКЦ