Фото: Максим Хвіщук

ДОНЕЦЬК – 1 червня, у Міжнародний День захисту дітей, у Донецьку відбулося щорічна святкова хода «За життя» за участю віруючих з кількох церковних громад міста, повідомляє Інститут релігійної свободи.

На цей раз громадську акцію проти абортів, яку вже 9-й рік організовує Християнська церква «Слово життя» м. Донецька Української Християнської Євангельської Церкви (УХЄЦ), підтримали ієрархи і парафіяни Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП) та Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ).

Центральними вулицями міста пройшли близько 40 священиків УХЄЦ, УПЦ КП, УГКЦ і понад 800 парафіян помісних церковних громад. Звуки дзвонів, плакати та прапорці в руках віруючих свідчили про їх позицію проти абортів та на захист життя ненароджених дітей.

Урочиста хода завершилося на центральній площі Донецька, де до всіх присутніх звернулися ієрархи Церков.У своєму виступі Старший єпископ УХЄЦ Леонід Падун нагадав присутнім біблійний сюжет про розп'яття Ісуса. Він відзначив, що серед натовпу були різні люди: хтось співчував, інші насміхалися, а хтось ділив одяг розп'ятого.

"Кожна людина сьогодні належить до однієї з цих категорій. Як тоді на хресті висів абсолютно невинний Син Божий, так і сьогодні кожна ненароджена дитина піддається вбивству без вини. Але ми на стороні Бога, який дає життя кожній людині на цій землі, і ніхто не має права забирати його", – заявив єпископ.

"Ми закликаємо кожного: станьте за життя! Давайте вірити разом, що аборти припиняться, і Україна стане цивілізованою країною, де діти стануть найбільшою цінністю!" – підкреслив єпископ Леонід Падун.

 

"Сьогодні зібралися кілька конфесій, щоб сказати ‘Стоп абортам!’, адже діти – це нагорода від Господа Бога", – сказав Архієпископ Донецький і Маріупольський УПЦ КП Сергій.

"Ми часто чуємо вислів ‘Діти – це наше майбутнє’. Але для того, щоб наше майбутнє було щасливим, ми повинні зараз зробити все, щоб наші діти були щасливі, і як батьки, стати для них найкращим зразком для наслідування!" – додав архієпископ.


Канцлер Донецько-Харківського екзархату УГКЦ о.Василь зазначив: "Якщо немає народжуваності – немає життя, немає здоров'я ні духовного, ні фізичного, ні економіки, науки та сільського господарства, немає і священиків. Ми – за життя!"

Святковий вечір продовжила концертна програма за участю дитячих та підліткових творчих колективів церковних громад різних конфесій.

На завершення урочистої програми священнослужителі звершили спільну молитву за всіх дітей і матерів Україні, а також разом із присутніми помолилися Господньою молитвою «Отче наш».

 

Олена Іщенко (Донецьк)

Джерело: irs.in.ua