Десятинна Церква«З огляду на особливу історичну важливість цього знакового для українського народу храму (Десятинної церкви, ? авт.), питання його ймовірної відбудови потребує скрупульозного вивчення з обов’язковим залученням широкого кола науковців, фахівців зі збереження археологічної спадщини Київської Русі, представників традиційних українських християнських Церков та широких кіл громадськості», ? написав у своєму листі до п. Олександра Попова, Голови Київської міської державної адміністрації, Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ.

При цьому Предстоятель УГКЦ зазначив, що відбудову Десятинної церкви Різдва Пресвятої Богородиці можна здійснювати тільки «у випадку позитивного висновку цих авторитетних досліджень щодо відбудови самого храму, зі збереженням всього, що має бути збережене».

«Цей древній храм, воздвигнутий за Великого князя Володимира, коли Христова Церква ще не була конфесійно поділеною на православ’я та католицизм, ? пояснює Блаженніший Святослав, ? є матірною святинею для всіх українських традиційних Церков, дітей і спадкоємців Хрещення Київської Русі, в тому числі й для нас – українських греко-католиків».

Тому, за словами Глави УГКЦ, відновлення храму мало б сприяти відновленню єдності Київської Церкви. «Одначе, це станеться лише за умови, що право користування нею отримають усі Церкви – спадкоємиці Володимирового Хрещення. Будь-яка інша розв’язка нестиме в собі загрозу поглиблення існуючих розколів та збільшуватиме напругу в суспільстві», ? наголосив Блаженніший Святослав.Такий акт, рівно ж, відновить справедливість щодо УГКЦ, оскільки, дотепер, згідно з різними державними актами української влади, та в силу різних причин, історичні святині в Києві було розподілено й передано для проведення Богослужінь тільки трьом частинам первісної Київської Церкви Володимирового Хрещення. «Михайлівський собор у Києві Патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату; Успенський собор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника – Митрополії Української Православної Церкви; Андріївську церкву Національного заповідника «Софія Київська» – Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви», ? зазначає Блаженніший Святослав. На його переконання, у цьому розподілі не було враховано третьої за чисельністю вірних традиційної в Україні конфесії – Української Греко-Католицької Церкви, хоча її вірні відчувають гостру потребу храмів в Києві для спільної молитви.

«Ми переконані, що ця подія, окрім торжества справедливості, зробила б значний внесок у відновлення єдності Київської Церкви та зміцнення єдності всього українського народу», ? наголосив на завершення Глава УГКЦ.

 

 

 

Джерело: Департамент інформації УГКЦ