Блаженніший Святослав

Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) звернувся до прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням включити до заходів з відзначення 1000-річчя Софійського собору Божественну літургію за участю духовенства і вірних УГКЦ.

Про це йдеться в листі Блаженнішого Святослава до Прем’єр-міністра М.Азарова і першого заступника міністра регіонального розвитку та будівництва України, голови організаційного комітету з підготовки та відзначення 1000-річчя заснування Софійського собору Миколи Сороки.

У листі зазначається, що Єпископат УГКЦ стурбований, щоб святкування 1000-річчя цього собору не було «однобічним, на користь однієї конфесії (Московського патріархату – УНІАН)».

«Адже всі традиційні конфесії, які проростають з цього єдиного кореня нашої Київської християнської традиції, мають рівне право та обов’язок брати участь у запланованих урочистостях», – підкреслюється у листі. 

У зверненні до М.Азарова також наголошується, що для всіх вірних УГКЦ, однієї з чотирьох традиційних українських Церков – спадкоємиць Володимирового Хрещення – це особливе святкування, адже Софійський собор є втіленням спільного християнського коріння українського народу.

 

 

Джерело: unian.net