2 вересня 2011 р., делегати та гості V сесії Патріаршого Собору УГКЦ, що триває у місті Прудентополісі, в Бразилії, роздумували над післанництвом богопосвячених осіб. Першу доповідь другого робочого дня Собору, про очікування Церкви від богопосвячених осіб у сучасному світі, підготовану блаженнішим Любомиром Гузаром, зачитав Верховний Архиєпископ УГКЦ, блаженніший Святослав Шевчук.

У своїй доповіді блаженніший Любомир зосередив увагу на двох запитаннях: що Церква очікує від богопосвячених осіб та хто є тими богопосвяченими особами в Церкві.

Він проаналізував термін «богопосвячений», що в вужчому значенні стосується членів монастирів, чинів, згромаджень та інститутів богопосвячених мирян, а в своєму ширшому значенні він охоплює всіх дітей Церкви, життя яких, через Святу Тайну Хрищення, також стає життям посвяти.

«Для того щоб наша Церква могла жити, розвиватися та справді служити своєму народові, вона понад усе потребує осіб, які мають моральний авторитет. А такими в нашій церковній спільноті мають бути, власне, богопосвячені особи, як приклад та заохочення до справді християнського буття. Ми потребуємо побожних, мудрих, освічених, щедро обдарованих різними талантами, відважних, чеснотливих богопосвячених осіб, одне слово – ми потребуємо моральних авторитетів», - підкреслив блаженнішй Любомир, додавши, що «моральний авторитет – це не почесний титул, а результат дуже наполегливої, послідовної та сумлінної праці над собою».

Блаженніший Любомир Гузар також звернув увагу на питання зменшення кількості покликань. Він наголосив, що у деяких частинах нашої Церкви ця проблема є особливо гострою, бо «нам бракує живих прикладів богопосвяченого життя, які, неначе магніт, притягали б вірних до наших монастирів, чинів, згромаджень та інститутів». Наприкінці своєї доповіді він заохотив усіх богопосвячених осіб стати слугами Церкви, такими, яких вона потребує.

Пані Євгенія Осатчук, у своїй співдоповіді про очікування мирян від богопосвячених осіб, наголосила, що богопосвячені особи повинні бути «прикладом життя, людьми молитви, просвічені світлом Христової Євангелії», щоб могти заохочувати мирян до кращого життя.

До більш активної праці в сфері культури та освіти у своїй співдоповіді заохотив о. Борис Гудзяк, ректор УКУ, представивши вибрані дані про католицькі університети та роль монашества у їхньому творенні. А с. Лідія Савка, ЧСВВ,  представила служіння богопосвячених осіб у шкільництві та його непростий сучасний стан.

Наприкінці першої половини дня відбулось обговорення висвітлених тем в робочих групах, яким було запропоновано роздумати над рядом запитань, які випливають з заслуханих доповідей.

В другій половині дня о. Маріо Маринюк, ЧСВВ, представив учасникам Собору досвід місійної праці богопосвячених осіб в Бразилії, наголошуючи на незамінній допомозі чернецтва східного обряду українським емігрантам у збереженні своєї релігійної, культурної та національної ідентичності. Він згадав про труднощі перших місіонерів на бразилійській землі, їхню відвагу та жертвенність, які випливали з любові до Бога та свого народу.

Першим співдоповідачем був Преосвященний Владика Даниїл Козлінський, аостольський адміністратор єпарїіх Покрова Пресв. Богородиці в Аргентині. Він у своєму слові вказав, що місія богопосвячених осіб – це йти на зустріч ближньому, працюючи для світу, щоб будувати Царство Боже через служіння, яке є знаком любові-милосердя. Наступна співдоповідь на тему «Соціальне служіння» була виголошена трьома співдоповідачами: п. Марією Магдалиною Лозою, с. Беатрисою Орібкою СКСА та с. Маврикією Гайович, СНДМ. Кожна з них представила різноманітний досвід соціального служіння УГКЦ в Бразилії.

Після доповідей робочі групи знову зібрались, щоб продискутувати  запропоновані теми. Після чого, представники десятьох робочих груп представили собору свої думки та пропозиції стосовно ролі богопосвячених осіб в сферах культури та освіти, важливості досвіду місійної діяльності нашої Церкви та причин зменшення покликань до богопосвяченого стану.

Щоденна Божественна Літургія є центральним моментом соборових засідань. Вона видимо об’єднує довкола Євхаристійного Христа всіх учасників Патріаршого Собору, зібраних з різних континентів та держав. Сьогодні Св. Літургію очолив Високопреосвященніший владика Стефан Сорока, митрополит Філадельфійський.